Kabel magnetyczny SAVIO CL-155 – szybki test

SAVIO CL-155 - test

Żyjemy w czasach kiedy wszystkie wykorzystywane przez nas na co dzień urządzenia elektroniczne potrzebują stosu najróżniejszych kabli, aby móc w pełni z nich korzystać. W gąszczu przewodów idzie się czasem pogubić, dlatego warto zastanowić się nad ich ograniczeniem, chociażby za pomocą kabla magnetycznego SAVIO CL-155.

SAVIO CL-155 to przewód magnetyczny z wymiennymi końcówkami. Z jednej strony zakończony jest on złączem USB 2.0, z drugiej zaś namagnetyzowaną końcówką, do której można podpiąć jedno z trzech dostępnych w pudełku złączy (USB typu C, Micro USB, Lightning).

SAVIO CL-155 - grafika 1

Funkcjonalność przewodu to zarówno możliwość wykorzystania go jako źródło zasilania (prąd wyjściowy do 3A i wsparcie dla Quick Charge) oraz do szybkiego przesyłania danych pomiędzy urządzeniami (transfer do 480 Mbps). Dostępne w zestawie złącza pozwalają na szerokie wykorzystanie przewodu i podpięcie go do wielu różnych sprzętów.

Nie ma również powodu do większego narzekania, jeśli chodzi o jakość SAVIO CL-155. Dwumetrowy kabel został wykończony solidnym oplotem, dzięki czemu powinien on zapewnić długie i bezproblemowe użytkowanie. Silnie namagnesowana końcówka ułatwia podpięcie wybranego złącza, która siedzi w gnieździe kabla bardzo stabilnie. Pewne problemy pojawiają się jednak w przypadku sprzętów, gdzie nie można swobodnie chwycić całej końcówki przy odłączaniu. Mogą się więc zdarzać przypadki, kiedy w urządzeniu pozostanie samo złącze. Do zalet przewodu należy również zaliczyć długą gwarancję wynoszącą 24 miesiące oraz dość racjonalną cenę 24 zł.

SAVIO CL-155 - grafika 2


Sprzęt do testu dostarczyła firma Savio.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x