Podkładka żelowa Savio MP-01B – szybki test

Savio MP-01B - test grafika

Do wygody korzystania z myszki nie zawsze potrzebna jest duża mata biurkowa. Czasem do pełni szczęścia wystarczy zwykła żelowa podkładka, taka jak Savio MP-01B.

Savio MP-01B - grafika 1 Savio MP-01B - grafika 2

Savio MP-01B to żelowa podkładka pod mysz z uwypukleniem przeznaczonym na nadgarstek. Wymiary podkładki to 230 x 190 x 18 mm, wydaje się to niewiele, jednak w zupełności to wystarcza, aby zapewnić użytkownikowi wygodną wielogodzinną pracę przy komputerze. Dużą zasługę w tym ma zastosowana tutaj wypustka na nadgarstek, która odpowiednio rozkłada napięcie dłoni i nie powoduje dyskomfortu podczas korzystania z myszy przez bardzo długi czas.

Savio MP-01B - grafika 3 Savio MP-01B - grafika 4

Wierzchnia strona podkładki to przyjemny w dotyku śliski materiał typu speed. Zapewnia on odpowiednią precyzję pracy, a w połączeniu z czarnym kolorem sprawdza się on w przypadku każdego typu sensora myszki. Materiał co prawda nie jest wodoodporny (przynajmniej nic o tym nie wspomina producent), ale małe zawilgocenie nie powinno mu w żaden sposób zaszkodzić. Spód podkładki pokryty został gumą, która bardzo dobrze przylega do powierzchni biurka i zapobiega jej jakiemukolwiek przesuwaniu.

Savio MP-01B - grafika 5

Podkładka Savio MP-01B przeznaczona jest do typowo podstawowego korzystania z myszy i w tej kwestii sprawdza się bardzo dobrze. Jeśli miałbym się jednak do czegoś przyczepić to na pewno brak jakiegoś większego rantu na jej brzegach, aby zapobiec ewentualnemu przesunięciu gryzonia poza jej obszar. Trudno na podstawie krótkiego testu ocenić również trwałość wypełnienia na nadgarstek. Śmiem twierdzić, że z biegiem czasu może ono ulec deformacji, ale biorąc pod uwagę cenę podkładki trudno nazwać to wielką wadą.


Sprzęt do testów dostarczyła firma Savio.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x