Kosmos pełen niebezpieczeństw – recenzja komiksu Armada #2

Armada #2 - recenzja

W ofercie wydawnictwa Egmont pojawił się drugi tom wydania zbiorczego kosmicznej sagi, która zdecydowanie powinna zwrócić uwagę miłośników dobrze napisanych i narysowanych komiksów sci-fi. Mowa o Armada #2, w której kolejny raz przyjrzymy się losom młodej Navis.

Tytułowa Armada to wielorasowy ogromny konwój statków kosmicznych, które przemierzają najdalsze zakątki wszechświata w poszukiwaniu nowych form życia. W gronie tych specyficznych podróżników zadziwiająco dobrze i szybko zadomowiła się Navis, która stała się jedną z najlepszych agentek wywiadu służących wysokim władcom konwoju. Jej zdolności pozwalają nie tylko na wykonywanie niebezpiecznych zadań, ale również sprawne lawirowanie pomiędzy licznymi machinacjami ekonomicznymi i politycznym terrorem. Wszystko to z nadzieją, że kiedyś znajdzie ona innych przedstawicieli swojego gatunku.

Armada #2 - rysunek 1
Przykładowe rysunki: Egmont Polska

Album Armada #2 zbiera historie pierwotnie publikowane w tomach 5-8. Na czytelnika czeka więc tutaj kolejna solidna dawka kosmicznej treści. Nikt kto zalicza się do grona miłośników sci-fi (szczególnie space oper), nie powinien mieć powodów do narzekania. Kolejne rozdziały albumu to polityczne intrygi, spiski na szczytach władz, wielkie tajemnice, mocna widowiskowa akcja, dobrze dopasowana dawka humoru i świetnie wykreowani bohaterowie. Wszystko to tworzy niebywale interesującą całość, która dodatkowo dopełniona jest próbą ukazania przez autora licznych problemów społecznych (które ciągle są bardzo aktualne). Jean-David Morvan dba o to, aby pod wierzchnią warstwą prostej rozrywki zawsze kryło się coś „poważniejszego”, co czeka na odkrycie przez czytelnika.

Do ogromnych zalet serii zalicza się również świetna oprawa rysunkowa. Prace Buchet’a to coś, na co od razu zwraca się uwagę. Jego kolorowy lekko cartoonowy styl zaskakująco dobrze pasuje do historii sci-fi i zdecydowanie taka forma prac nie umniejsza powadze opowieści. Jedyne, do czego można się tutaj przyczepić to maniera artysty do tworzenia małych kadrów. Komiks wręcz momentami prosiłby się o rozkładówki, tak aby ukazać w pełnej krasie kunszt rysunków.

Jeśli więc ktoś pragnie wciągającej i wizualnie zachwycającej dawki kosmicznej rozrywki to album Armada #2 powinien znaleźć się w jego rękach.

Armada #2 - rysunek 2


Dziękujemy wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

OCENA:
9/10

Podsumowanie.

Navis jest w najwyższej możliwej formie, tak aby zapewnić fanom sci-fi pokaźną dawkę doskonałej rozrywki.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x