Mityczne bestie w potrzebie – recenzja komiksu Enola i niezwykłe zwierzęta #2

Enola i niezwykłe zwierzęta - recenzja

Dzielna i przebojowa młoda Enola powraca w drugim tomie serii, aby ponownie pomóc mitycznym stworzeniom, które z jakiegoś powodu uprzykrzają życie ludziom.

Album Enola i niezwykłe zwierzęta #2 zawiera dwie krótkie, ale treściwe historie Polowanie na krakena i Zaginiony yeti. Pierwsza z nich jak sama nazwa wskazuje, skupia się na bestii z morskich głębin. Kraken od pewnego czasu nieustannie atakuje rybackie statki. Ludzie żyjący z połowów zaczynają być mocno zdenerwowani całą sytuacją. Wyznaczają oni nagrodę za pozbycie się „problemu”. Do akcji wkracza więc Enola która, zanim podejmie się stosownego leczenia, musi odkryć, dlaczego bestia zachowuje się w taki sposób. W drugiej historii dziewczyna wyrusza w bardziej mroźne i ośnieżone tereny świata, gdzie od dawien dawna grasuje człowiek śniegu. Potrzebuje on „specjalistycznej” pomocy, której może mu udzielić tylko młoda bohaterka.

Enola i niezwykłe zwierzęta recenzja - rysunek 1
Przykładowe plansze: Egmont Polska

Druga część serii nie zmienia swojej struktury w stosunku do początku cyklu. Nadal mamy tu do czynienia z bardzo prostymi historyjkami kierowanymi do dzieci w wieku 5-6 lat. Oba opowiadania to prostota wymieszana z lekkim humorem i próbą pokazania różnorakich nieporozumień pomiędzy światem ludzi i mitycznych bestii. Nie znajdziemy w nich niczego odkrywczego, co nie pojawiłoby się już setki razy w innych komiksach dziecięcych. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że seria w kilku momentach stara się być bardziej „poważna”, robi to niestety bardzo infantylnie.

Jedyną dużą wartością dodaną albumu jest ładna kolorowa oprawa graficzna. Rysunki są przygotowane z wielką dbałością o detale i są na tyle urokliwe, że powinny się one spodobać zarówno małym, jak i dużym odbiorcom.

Enola i niezwykłe zwierzęta #2 jest więc co najwyżej poprawnym tytułem, który można polecić małemu czytelnikowi, który przeczytał już inne komiksy dostępne w ofercie Egmontu i szuka czegoś krótkiego i „fantazyjnego”.

Enola i niezwykłe zwierzęta recenzja - rysunek 2


Komiksiarnia Dobra popkultura

Enola i niezwykłe zwierzęta Tom 2.
5.5/10

Ocena:

Prosta komiksowa historia dla młodego czytelnika, której brakuje tego „czegoś”, co wyróżniłoby tytuł spośród licznej konkurencji.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x