Sweet Paprika tom 2 – recenzja komiksu.

Sweet Paprika tom 2 recenzja

Jeżeli nie przeszkadza wam upalna pogoda za oknem, a klimatyzacja nadmiernie was schłodziła, to wydawnictwo Non Stop Comics ma coś na „rozgrzanie”. W ich majowej ofercie pojawił się album Sweet Paprika tom 2 – czyli naprawdę gorąca dawka komiksowej rozrywki.

Sukcesy zawodowe nie zawsze idą w parze z satysfakcją z życia prywatnego. Tak właśnie jest w przypadku tytułowej diablicy Papriki. Przebojowa nowojorska bizneswoman tylko z pozoru jest twardą i nieustępliwą kobietą. Od bardzo dawna walczy ona bowiem ze swoimi traumami i tłamsi swoje prawdziwe oblicze. Coś w niej zaczęło się jednak zmieniać w momencie poznania anielsko przystojnego kuriera Dilla. Od tego momentu zaczęła ona powoli wychodzić ze swojej skorupy, otwierać się na świat i śmielej marzyć o prawdziwej romantycznej miłości.

Sweet Paprika tom 2 zawiera rozdziały 5-8 oryginalnej serii. Na ponad stu stronach komiksu Mirka Andolfo przede wszystkim serwuje tu dorosłemu czytelnikowi mocno humorystyczną historię kobiety zmagającej się ze swoimi problemami, w której nie brakuje sporej dawki pikantnej erotyki (bez przekraczania pewnej granicy dobrego smaku). Wyraziste treści (zdecydowanie nieprzeznaczone dla każdego) potrafią wywołać szereg różnych emocji (nie tylko śmiech) i na tyle mocno zaangażować odbiorcę, że trudno od albumu jest się oderwać.

Przewracając kolejne strony tytułu, skupiamy uwagę na dość niezwykłej relacji tytułowej diablicy i wspomnianego anielskiego kuriera. Paprika pozornie wykorzystuje Dilla jako „narzędzie” poprawy swoich zdolności sypialnianych. Z każdym kolejnym kadrem widzimy jednak zachodzące w niej przemiany. Zaczyna ona zupełnie inaczej postrzegać świat oraz ludzi znajdujących się w jej otoczeniu.

Pod lubieżną komediową warstwą, można więc tu znaleźć sporo angażującej dramatyczno-obyczajowej treści. Autorka porusza naprawdę wiele złożonych problemów, podając je jednak w sposób bardzo prosty i łatwo przyswajalny. Do plusów pozycji należy również zaliczyć fascynujących świetnie nakreślonych bohaterów, a co za tym idzie również ciekawych dialogów.

Uwypuklenie walorów scenariusza i niezwykłości bohaterów nie byłoby możliwe, gdyby nie genialna warstwa rysunkowa. Rysunki są specyficzne (szczególnie mocno przerysowane projekty postaci), ale idealnie wręcz dopełniają historię. Artystka ponadto świetnie wykorzystuje anioły i demony do ukazania lekko lubieżnej i mocno humorystycznej opowieści pełnej różnorakich ludzkich emocji.

Sweet Paprika tom 2 recenzja - przykładowy rysunek.
Przykładowy rysunek: Non Stop Comics.

Sweet Paprika tom 2 dzięki swojej „niezwykłości” jest pozycją, po którą zdecydowanie warto sięgnąć. Jeśli tylko jest się dorosłym miłośnikiem komiksów i szuka się gorącej dawki rozrywki, to naprawdę nie można trafić na nic lepszego.


  • Scenarzysta: Mirka Andolfo
  • Ilustrator: Mirka Andolfo
  • Tłumacz: Jacek Drewnowski
  • Wydawnictwo: Non Stop Comics
  • Format: 170×260 mm
  • Liczba stron: 112
  • Oprawa: twarda
  • Druk: kolor
  • Data wydania: 25 maja 2023

Komiks do znalezienia na Ceneo oraz Komiksiarnia Katowice.

Komiksiarnia Dobra popkultura


Sweet Paprika, tom 2.
9.5/10

Ocena:

Ocena Sweet Paprika tom 2.Wyśmienita dawka gorącej rozrywki, która potrafi zachwycić dojrzałego czytelnika i wywołać na jego twarzy szczery uśmiech rozbawienia i zadowolenia.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x