Ważne decyzje i masa emocji – recenzja mangi Wielki Strażnik Biblioteki #4

Wielki Strażnik Biblioteki Tom 4 - recenzja

Theo pomyślnie zdał bardzo ważny dla siebie egzamin. To jednak dopiero początek jego drogi do zostania pełnoprawnym Strażnikiem Ksiąg. Teraz będzie musiał zdwoić swój wysiłek, aby pomyślnie przejść przez wyczerpujący trening w Aftzaak.

Manga Wielki Strażnik Biblioteki #4 ukazuje dalsze losy młodego bohatera, który z ogromnym zawzięciem stara się spełnić swoje marzenia. Zdanie przez niego egzaminu na Kafnę to dopiero początek naprawdę ciężkiej pracy. Teraz powraca on do Aftzaak, aby odbyć wyczerpujący trening. Obok niego na łamach komiksu pojawiają się również inne postacie, które mieliśmy okazję poznać we wcześniejszych tomach. Większość z „praktykantów” ma swoje własne cele do zrealizowania i postrzega innych jako swoich konkurentów. Do tego wszystkiego dochodzi bardzo wymagająca Kafna, która przez najbliższy czas bacznie będzie obserwować nowych kandydatów.

Wielki Strażnik Biblioteki Tom 4 - rysunek 1

Czwarta część serii jest znacznie mniej dynamiczna niż poprzednia odsłona. W głównej mierze manga skupia się tutaj na rozwoju głównego bohatera i jego samopoznaniu. Wszystko rozpoczyna się od niewykonanego zadania otrzymanego od nauczyciela. Wydarzenie to uświadamia Theo, jak bardzo odstaje on od reszty uczniów i jak wiele pracy musi poświęcić, aby spróbować im dorównać. Obok próby nadrobienia zaległości musi on również podjąć bardzo ważną decyzję odnoszącą się do jego przyszłości. Kim tak naprawdę chce zostać i do jakiego wydziału dołączyć? Odpowiedź na te pytania będzie bardzo skomplikowana.

Mitsu Izumi zabiera tutaj czytelnika w podróż po marzeniach pełną różnorakich emocji. Twórca nie skupia się tutaj tylko i wyłącznie na postaci Theo, ale również w świetny sposób kreśli całą masę innych bohaterów. Dosłownie każda strona mangi wypełniona jest charakternymi osobami, które równie wiele łączy co i dzieli. Ich uproszczone życiorysy są niezwykle intrygujące i sprawiają, że od lektury trudno jest się oderwać.

Do tego wszystkiego oczywiście kolejny raz dochodzi rewelacyjna oprawa graficzna. Rysunki od samego początku były jednym z najbardziej wyróżniających się elementów serii. Każdy kolejny wydany tom to prawdziwe dzieło sztuki, w którym artysta dba o najdrobniejszy detal wprowadzający odbiorcę do magicznego świata. Szczególne wrażenie robią rozkładówki, na które można patrzeć bez końca i chłonąć kunszt rysownika.

Mangę Wielki Strażnik Biblioteki #4 nie można więc nie określić kolejną genialną częścią wyśmienitej serii i z wielką niecierpliwością oczekiwać wydania kolejnego tomu.

Wielki Strażnik Biblioteki Tom 4 - rysunek 2


Więcej dobrych mang i komiksów znajdziecie w księgarni Komiksiarnia.pl

OCENA:
9/10

Podsumowanie.

Wyraziści bohaterowie, różnorodne emocje, niesamowity klimat, intrygująca historia. Wszystko to tworzy mangę, od której trudno jest się oderwać i którą można polecić dosłownie każdemu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x