Powrót do początków – recenzja light novel The Promised Neverland: List Normana

List Normana - recenzja książki

Nie tak dawno dobiegła końca manga The Promised Neverland, ale nie oznacza to, że na dobre pożegnaliśmy się z jej bohaterami. Pod koniec ubiegłego roku nakładem wydawnictwa Waneko ukazała się pozycja z gatunku light novel, wzbogacająca i uzupełniająca historię, za której stworzenie odpowiadają Posuka Demizu i Kaiu Shirai. Tym tytułem jest The Promised Neverland: List Normana.

Oparta na mandze nowela autorstwa Nanao zabiera nas do początków historii przedstawionej w The Promised Neverland.  Norman wie już jaki jest los dzieci, które opuszczają mury sierocińca Grace Field. Przymierzając się do napisania listu z planem dalszego działania bohater wspomina błogie chwile, które tam spędził, zanim  zostanie odesłany.

List Normana odnosi się do momentów, które możecie pamiętać z mangi. Ich króciutkie fragmenty były przedstawione w formie dodatkowych historii, a teraz zostały rozwinięte. Dostajemy głębszy wgląd w postaci Emmy, Raya i Normana. Autorka podkreśliła charakterystyczne im cechy. Opiekuńczość i odwagę Emmy, inteligencję Normana oraz obserwatorski zmysł Raya. Tym samym nasze ponowne spotkanie z trójką bohaterów staje się jeszcze lepsze, przyjemniejsze, słodsze.

Choć tytuł ten, jak wspominałem na wstępie, jest uzupełnieniem mangi, to stanowi świetny sposób na rozpoczęcie przygody z The Promised Neverland. Autorka postarała się wyraźnie podkreślić najważniejsze elementy fabuły komiksu, nie zdradzając jednocześnie wszystkich szczegółów. Tym samym udaje jej się zachęcić nas do sięgnięcia po materiał źródłowy. Trzeba jednak podkreślić, że nowela największych fanów serii niczym nie zaskoczy.

List Normana to light novel od wydawnictwa Waneko, które powinno usatysfakcjonować każdego fana serii. To miły sposób na powrót do świata bohaterów tej oryginalnej wersji naszej przyszłości. To również  bardzo fajny punkt odniesienia, pozwalający dokładniej wgryźć się w odczucia i przeżycia Normana, Emmy i Raya. Jest to pozycja krótka, lecz treściwa, w sam raz na długie upalne lato.

OCENA:
6.5/10

The Promised Neverland: List Normana.

List Normana to przyjemna lektura dla fanów The Promised Neverland jednakże bez większych niespodzianek, skupiająca się na doznaniach trójki głównych bohaterów mangi.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x