Recenzja komiksu – Yakari: Lot kruków.

Yakari: Lot kruków recenzja

Indianie, wartka przygoda, przyjemny humor, piękne widoki i dzikie zwierzęta. Tylko jedna seria dostępna na naszym rynku posiada wszystkie wymienione elementy. Jest nią Yakari, którego kolejna część zatytułowana Yakari: Lot kruków pojawiła się w ofercie wydawnictwa Egmont.

Młody dzielny Indianin posiadający niezwykłą zdolność porozumiewania się ze zwierzętami, wielokrotnie już wpadał w poważne tarapaty. Zawsze jednak udawało mu się z nich wyjść bez szwanku (często przy pomocy przyjaciół). Tym razem w potrzebie znajdzie się jednak jego współplemieniec o imieniu Powolny Łoś. Siuks zafascynowany krukami wybrał się na wycieczkę, aby obserwować te ważne dla Indian ptaki. Nie wiedział on jednak, że jeden z nich będzie chciał stać się równym mitycznemu stworzeniu. Do tego celu będzie jednak potrzebował wykorzystać ludzi. Sytuacja wydaje się bardzo poważna. Na ratunek rusza jednak Yakari i bardzo rezolutna Tęcza.

Yakari: Lot kruków recenzja - grafika 1
Przykładowe plansze: Egmont Polska

W albumie Yakari: Lot kruków zarówno na młodych, jak i starszych czytelników czekają elementy stanowiące o sile serii. Duet Derib i Job kolejny raz kreśli bowiem pozornie prostą, ale też mocno wciągającą opowieść. Historię, w której w idealnych proporcjach wymieszana jest widowiskowość, humor i szczypta wiedzy/nauki. Twórcy w recenzowanym albumie skupiają uwagę odbiorcy na krukach, które są dla Indian bardzo ważnym stworzeniem, któremu przypisują boskie moce stworzenia świata. W bardzo przystępnej i humorystycznej formie mały miłośnik komiksów (wraz z rodzicami) ma więc okazję dowiedzieć się czegoś ciekawego.

Nieodzownym doskonałym uzupełnieniem świetnego scenariusza, jest również kolejny raz wpadająca w oko kolorowa oprawa graficzna. Rysunki dobrze oddają zarówno dynamikę niektórych scen, jak i szereg różnorakich emocji towarzyszących bohaterom.

Bez cienia wątpliwości album Yakari: Lot kruków jest tytułem, po który powinien sięgnąć każdy fan serii lub ktoś to szuka czegoś łatwego i przyjemnego dla młodszego czytelnika (w sam raz na małą wieczorną lekturę przed snem).


  • Scenarzysta: Job
  • Ilustrator: Derib
  • Tłumacz: Maria Mosiewicz
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Format: 216×285 mm
  • Liczba stron: 48
  • Oprawa: miękka
  • Druk: kolor

Komiksiarnia Dobra popkultura

Yakari. Lot kruków. Tom 14.
8/10

Ocena:

Humor, akcja, przygoda i dawka wiedzy – czyli wszystko, co potrzeba, aby oddać się chwili intensywnej prostej rozrywki.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x