Recenzja komiksu – Lulu i Nelson tom 2.

Lulu i Nelson tom 2 recenzja

Piękna, emocjonalna i wciągająca historia dziejąca się w Afryce, doczekała się drugiego tomu. Pora więc sprawdzić jak potoczyły się dalej losy młodych bohaterów, którzy muszą walczyć z kolejnymi przeciwnościami losu.

Album Lulu i Nelson tom 2 kontynuuje historię dwójki młodych bohaterów, którzy pragną przede wszystkim szczęścia, miłości i spełnienia własnych marzeń. Obok tego wszystkiego twórcy decydują się poruszyć również o wiele trudniejsze tematy jak na przykład walka o wolność czy prześladowania na tle rasowym. Dość dosadnie pokazuje to, że mamy tutaj do czynienia z tytułem, którego treść ma szansę zainteresować nie tylko najmłodszego czytelnika.

W czasie kiedy ojciec Lulu ciągle przebywa w więzieniu, ta znajduje schronienie na farmie Mary, która stara się pomóc młodej poszukiwaczce przygód. W tym samym czasie dziewczyna powoli odkrywa sekrety, piękno i niebezpieczeństwo afrykańskiej sawanny. Jej przewodnikiem i coraz lepszym przyjacielem staje się Nelson. Dla obojga będzie to przygoda, która może bardzo mocno zmienić ich życie.

Lulu i Nelson tom 2 recenzja - grafika 1
Przykładowe plansze: Egmont Polska.

Pod twardą oprawą można znaleźć wiele elementów, które powinny zachwycić młodego czytelnika. Jest dobrze poprowadzona historia z kilkoma zaskakującymi zwrotami, są piękne pejzaże, dzikie zwierzęta, rozwijająca się przyjaźń czy radość z odkrywania czegoś nowego i dzikiego. Jednocześnie tak jak zostało to już wspomniane, tytuł w bardzo delikatny i przystępny sposób porusza temat nierówności rasowych i tego, co działo się w okresie apartheidu. Nie czyni to oczywiście z albumu dzieła historycznego, ale na pewno pozwala poznać młodszemu odbiorcy różne oblicza świata (również to mniej przyjemne).

Serię wyróżnia nie tylko niezły scenariusz, ale także przepiękna oprawa rysunkowa. Aurélie Neyret udaj się nakreślić wyraziste postacie, często emanujące różnorakimi emocjami. Zdecydowanie najlepiej prezentują się jednak jej pejzaże i pokazanie piękna i dzikości Afryki.

Lulu i Nelson tom 2 sprawia więc czytelnikowi naprawdę dużą frajdę niezależnie od tego, czy ma on 7, 12 czy więcej lat (chociaż tytuł głównie kierowany jest do młodszego odbiorcy).


  • Scenarzysta: Charlotte Girard, Jean-Marie Omont
  • Ilustrator: Aurélie Neyret
  • Tłumacz: Maria Mosiewicz
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Format: 216×285 mm
  • Liczba stron: 68
  • Oprawa: twarda
  • Druk: kolor

Komiksiarnia Dobra popkultura

Lulu i Nelson. Królestwo lwów. Tom 2.
8/10

Ocena:

Piękna, wciągająca, zachwycająca i wzruszająca opowieść dla małych i dużych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x