Gorąca rozrywka – recenzja komiksu Voyeur 2

Voyeur 2 - recenzja komiksu

Wydawnictwo Planeta Komiksów słynie z dostarczania rodzimemu czytelnikowi „gorącej” porcji komiksowej rozrywki. Jednym z ich najnowszych tytułów jest album Voyeur 2, po który zdecydowanie powinien sięgnąć każdy pasjonat „niegrzecznych” i mocno humorystycznych opowieści graficznych.

Widniejąca w tytule albumu cyfra dwa, jasno daje do rozumienia, że mamy do czynienia z kontynuacją pewnej serii. W tym przypadku chodzi o komiksy erotyczne z Playboya, których autorem jest Horacio Altuna. Jeżeli jednak ktoś nie miał do czynienia z pierwszą częścią, wcale nie oznacza, że nie może sięgnąć po ten album. Oba tytułu nie są ze sobą fabularnie powiązane i może je czytać w dowolnej kolejności.

Humor i erotyka

Sięgając po ten album, należy być w pełni świadomym tego, że nie znajdziemy tutaj porywającego scenariusza i mocnych dialogów. Zamieszczone tutaj komiksy pochodzą z czasów, kiedy o „poprawności” mało kto słyszał, a po Playboya nie sięgali czytelnicy oczekujący od pisma porywającej publicystyki. Twarda oprawa komiksu skrywa więc kilkadziesiąt krótkich prostych, ale dość zróżnicowanych „tematycznie” opowieści, w których pierwsze skrzypce odgrywa duża dawka humoru i mniej lub bardziej wyuzdana erotyka. Nie ma tu jednak przekraczania pewnych twardo ustalonych granic, chociaż w wielu scenach jest pikantnie i bardzo gorąco.

Pewne siebie kobiety

Horacio Altuna w swoich pracach w głównych rolach zawsze umieszczę zdecydowane i pewne siebie bohaterki, które doskonale wiedzą czego chcą i nie boją się korzystać z uroków życia. Kontrastuje to z pewną trywialnością niektórych historii, gdzie proza codzienności jest podkręcona do granic absurdu, dzięki czemu na naszej twarzy mimowolnie pojawia się uśmiech. Zróżnicowanie historii jest dość duże, dzięki czemu możemy obserwować między innymi sąsiedzką wizytę w poszukiwaniu „żółwia”, nowy i bardzo skuteczny system znieczulania u dentysty, potajemne schadzki żony prezydenta, skutki niespodziewanej inspekcji, na akcji z Dzikiego Zachodu kończąc. Pomysłowość twórcy jest ogromna i umiejętnie łączy on naprawdę dobry humor z dużą dawką erotycznej bezpardonowości.

Rysunki

Abstrahując od przyjemnego, ale dość prostego scenariusza poszczególnych historii, bezsprzecznie najlepszym i najważniejszym elementem albumu, jest jego oprawa graficzna. Przerzucając kolejne strony komiksu, możemy podziwiać naprawdę świetnie przygotowane rysunki, w których zarówno tła, jak i projekty postaci są przygotowane z wielką dozą szczegółowości. Oczywiście największa uwaga skupia się na żeńskich bohaterkach, które epatują swoimi wdziękami, nie będąc jednak przesadnie wulgarnymi. Twórca, kreśląc kolejne sceny erotyczne, nie boi się również pokazać cielesności w swojej gorącej i bezpośredniej formie, nie przekraczając jednak bariery dobrego smaku. Wszystko jest doskonale wyważone i dorosły czytelnik będzie miał na czym zawiesić oko bez nadmiernego zgorszenia.

Przykładowa plansza
Plansza: planetakomiksow.pl

Voyeur 2 jako zbiór komiksowych opowieści erotycznych dla dorosłych, doskonale sprawdza się w swojej roli i potrafi zapewnić odbiorcy chwilę prostej i przyjemnej rozrywki. Jeśli właśnie tego ktoś oczekuje po tego rodzaju dziele, to najbardziej powinien sięgnąć po ten album.


Dziękuję wydawnictwu Planeta Komiksów za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

  • 6/10
    Treść - 6/10
  • 9/10
    Rysunki - 9/10
  • 9/10
    Wydanie - 9/10
8/10

Krótko:

Proste, rozrywkowe historie dla dorosłych z dużą dawką pikanterii.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x