Recenzja komiksu – Smerf Czarnoksiężnik.

Smerf Czarnoksiężnik recenzja komiksu

Smerf Czarnoksiężnik to siódmy w chronologii album z przygodami niebieskich skrzatów, które podbiły serca ludzi na całym świecie. Na fanów serii czekają tutaj trzy historie autorstwa Peyo, Yvana Delporte, Gos.

Tak jak zostało to wspomniane we wstępie, w albumie Smerf Czarnoksiężnik znajdują się trzy historie. Pierwsza z nich, zajmująca najwięcej stron, skupia się na pewnym smerfie, który pragnął zostać czarnoksiężnikiem. Papa Smerf nie chciał jednak nauczyć swojego podopiecznego tajników magii, uważając go jeszcze za zbyt młodego i porywczego. W takiej sytuacji bohater postanowił znaleźć inne źródło wiedzy. Miały być nim zaklęcia wykradzione z domu Gargamela. Nie trzeba chyba dodawać, że plan ten napotkał na wiele różnych niebezpiecznych przeciwności losu, które mogły doprowadzić do tragedii. Drugi z rozdziałów (Pułapki na smerfy) to bardziej klasyczna opowieść z Gargamelem w rolach głównych. Czarodziej dzięki swoim wymyślnym pomysłom zdołał złapać wiele Smerfów, które teraz musi uratować nikt inny jak Papa Smerf. Na sam koniec na czytelnika czeka historia Zakochani w Smerfetce, w której to jedyna dama w wiosce poszukuje partnera, na to stanowisko oczywiście jest wielu chętnych.

Smerf Czarnoksiężnik recenzja komiksu -przykładowa plansza
Przykładowe plansze: Egmont Polska.

  Opisane powyżej rozdziały w dużym uproszczeniu można podzielić na trzy typy historii. Pierwsza to typowa dla serii przygoda z przesłaniem, z której młody czytelnik wynosi lekcję, że duża wiedza to również duża odpowiedzialność, na którą nie każdy jest gotowy. Dalej mamy do czynienia z opowieścią stawiającą przede wszystkim na wartką „smerfną” akcję. Całość zakończona zaś jest mocno humorystyczną opowieścią, którą zależnie od wieku czytelnika można zupełnie inaczej postrzegać.

Niczego odkrywczego nie można napisać na temat warstwy graficznej. Za wszystkie rysunki odpowiada bowiem tutaj Peyo, są one więc cartonnowo doskonałe i nadal mocno potrafią przyciągać uwagę odbiorcy.

Smerf Czarnoksiężnik jest więc kolejną „smerfną” odsłoną cyklu, po którą naprawdę warto sięgnąć (niezależnie od wieku).

Ceneo-reklama


  • Scenarzysta: Peyo, Yvan Delporte, Gos
  • Ilustrator: Peyo
  • Tłumacz: Maria Mosiewicz
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Format: 216×285 mm
  • Liczba stron: 56
  • Oprawa: miękka
  • Druk: kolor

Komiksiarnia Dobra popkultura

Smerf Czarnoksiężnik. Tom 7.
8/10

Ocena:

Niebieska dawka przygody i humoru, której naprawdę trudno jest się oprzeć.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x