Recenzja komiksu – Sixtine tom 3.

Sixtine tom 3 recenzja

Trzecia część przygód niezwykłej nastolatki i towarzyszących jej trzech duchów piratów. Pora więc zobaczyć co tym razem autor przygotował dla czytelnika i jak z nowymi problemami poradzi sobie młoda bohaterka.

Każdego, kto był zadowolony z lektury poprzednich części serii, na pewno usatysfakcjonuje również obcowanie z albumem Sixtine tom 3. Frédéric Maupomé serwuje bowiem odbiorcy kolejną porcję wartkiej przygody, w której nie brakuje również wyrazistej dawki emocji. Tytułowa nastolatka w towarzystwie swoich przyjaciół odkrywa tajemny pokój swojego ojca. Pomieszczenie to prowadzi ją wprost do niezwykłej, ale również dość niebezpiecznej krainy cieni. Miejsca, które musi poznać, jeśli naprawdę chce odkryć tajemnice swojej rodziny i skrywane od bardzo dawna sekrety.

Sixtine tom 3 recenzja - grafika 1
Przykładowe plansze: Egmont Polska.

Scenariusz trzeciego tomu zaczyna więc skupiać coraz większą uwagę na powolnym odsłanianiu przed odbiorcą fabularnych sekretów. Nastolatka od samego początku serii zadawała sobie wiele pytań na temat swojej tożsamości, pochodzenia i przeszłości swojej rodziny (szczególnie ojca). Tego rodzaju wątki nie są jednak jedynymi elementami recenzowanego komiksu. Chęć poznania prawdy o swoich przodkach i samym sobie pociąga za sobą wiele niebezpieczeństw. Zaprezentowana tutaj historia potrafi więc być momentami zaskakująca i dramatyczna. Prowadzi to do odsłonięcia jednych tajemnic, na których miejsce pojawiają się kolejne pytania. Ciekawym dodatkiem do tego wszystkiego jest udana próba pokazania mniej fantazyjnego, a bardziej przyziemnego życia nastolatki (z różnymi kłopotami).

Niczego odkrywczego nie można napisać na temat oprawy graficznej komiksu. Rysunki Aude Soleilhac to głównie mieszanka prostoty, kolorów i fantazyjności. Artystka potrafi wydobyć jednak z nich również odrobinę mroku (kiedy scena tego wymaga) oraz różnych emocji towarzyszących bohaterce.

Sixtine tom 3 jest więc kolejną udaną częścią cyklu, który powinien usatysfakcjonować młodszego odbiorcę pragnącego wartkiej komiksowej przygody z wyczuwalną nutką fantazyjności.


  • Scenarzysta: Frédéric Maupomé
  • Ilustrator: Aude Soleilhac
  • Tłumacz: Marek Puszczewicz
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Format: 216×290 mm
  • Liczba stron: 80
  • Oprawa: twarda
  • Druk: kolor

Komiksiarnia Dobra popkultura

Sixtine. Pirackie wybawienie. Tom 3.
7.5/10

Ocena:

Wartka przygoda, duchy, akcja i tajemnice czekające na odkrycie. Czyli solidna porcja rozrywki dla młodszego czytelnika.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x