Recenzja komiksu – Sprawy kryminalne Filipiny Lomar tom 2.

Sprawy kryminalne Filipiny Lomar tom 2 recenzja

Młoda, przebojowa o niezwykle bystrym umyśle bohaterka, której największą pasją jest rozwiązywanie zagadek/tajemnic i pomoc ludziom. Taka właśnie jest 13-letnia Filipina, której losy czytelnik ma okazję śledzić w nowej komiksowej serii wydawnictwa Egmont.

W albumie Sprawy kryminalne Filipiny Lomar tom 2 na czytelnika czeka więc kolejna porcja przygód nastolatki, która nie boi się wyzwań i czyhających na nią niebezpieczeństw. Tym razem będzie się ona starała pomóc rówieśniczce, która dosyć mocno przeżywa zawód miłosny. Za złamanym sercem kryje się jednak coś o wiele większego i poważniejszego. Piętrzące się problemy i przeciwności losu na pewno nie zniechęcą jednak młodej detektyw. Zawsze bowiem może ona liczyć na swoich niezwykłych przyjaciół, którzy pomogą jej w każdej sytuacji.

Sprawy kryminalne Filipiny Lomar tom 2 recenzja grafika 1
Przykładowe plansze: Egmont Polska.

Scenariusz podobnie jak w pierwszym tomie serii jest bardzo dobrze poprowadzony. Fabuła trzyma czytelnika w napięciu (szczególnie tego młodszego), oferując mu zaskakujące zwroty akcji, dawkę wyrazistych emocji i świetnie nakreślonych bohaterów. Dominique Zay doskonale wie jak kreślić scenariusz, aby był on dla odbiorcy angażujący i satysfakcjonujący.

Do zalet tytułu należy również zaliczyć umiejętność autora zaprezentowania kryminalnej otoczki (rodem z najlepszych dzieł tego typu) w kontekście świata nastolatków. Obserwujemy jak nastolatek (w tym przypadku Filipina), postrzega pewne rzeczy, które przez dorosłego mogą być odbierane zupełnie inaczej. Potrafi być to naprawdę ciekawe, a sporo z poruszonych problemów jest dość życiowa.

Uwag nie można mieć również do rysunku Grega Blondina, który tak samo, jak w części pierwszej prezentuje się wyraziście i pięknie. Kreska jest dosyć prosta, nie znajdziemy tu zbyt wielu detali, ale i tak jest na czym zawiesić oko, a poszczególne kadry potrafią podsycić klimat historii.

Sprawy kryminalne Filipiny Lomar tom 2 są więc naprawdę udaną kontynuacją niezłej serii, która może spodobać się zarówno młodszemu, jak i trochę starszemu czytelnikowi.


  • Scenarzysta: Dominique Zay
  • Ilustrator: Greg Blondin
  • Tłumacz: Weronika Sztorc
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Format: 215×290 mm
  • Liczba stron: 48
  • Oprawa: miękka
  • Druk: kolor

Komiksiarnia Dobra popkultura

Sprawy kryminalne Filipiny Lomar. Łamacz serc. Tom 2.
8/10

Ocena:

Solidna porcja kryminalno-sensacyjno-młodzieżowej rozrywki, która może spodobać się szerokiemu gronu odbiorców.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x