Recenzja komiksu – Koń by się uśmiał tom 2.

Koń by się uśmiał tom 2 recenzja

Kolejna pozycja w serii Komiksy są super i kolejna końska dawka humoru dla każdego (niezależnie od wieku). Koń by się uśmiał tom 2 to jeden z tych tytułów, po które sięga się, pragnąc sobie znacząco poprawić nastrój.

Album Koń by się uśmiał tom 2, zawiera w sobie trzy oryginale historie: Beczka śmiechu, Z rozwianą grzywą i Po szyję w śniegu. Dla czytelnika oznacza to tylko jedno – ponad sto stron prostego, ale bardzo przyjemnego w odbiorze humoru.

Koń by się uśmiał tom 2 recenzja grafika 1
Przykładowe plansze: Egmont Polska.

Po raz kolejny obserwujemy, jak ośrodek jeździecki tętni życiem, a zarówno zwierzęta, jak i ludzie nie mogą narzekać na nudę. Czterokopytni mieszkańcy tego miejsca to cała plejada najróżniejszych charakterów. Prowadzi to więc nie tylko do szeregu zabawnych sytuacji, ale również troszkę bardziej dramatycznych momentów. Przed zwierzętami i ich opiekunami piętrzą się bowiem różnorakie problemy, z którymi muszą sobie oni jakoś radzić. Jak na „zimowe” wydanie przystało, nie brakuje tu również bardziej śnieżnej rozrywki. W rozdziale Po szyję w śniegu znaleźć można nie tylko sporą dawkę białego puchu, ale również mocno świąteczne klimaty.

Do scenariusza nie można mieć więc żadnych poważnych zastrzeżeń. Jest on przemyślany, zabawny i dający czytelnikowi satysfakcję z poświęconego czasu na lekturę. Podobnie jest, jeśli chodzi o oprawę graficzną, która prezentuje się znakomicie. Prosta kolorowa forma rysunków jest idealnym dopełnieniem humorystycznej historii i nic więcej na ten temat nie trzeba dodawać.

Po album Koń by się uśmiał tom 2, powinien więc sięgnąć każdy fan komiksów, który pragnie chwili oderwania się od trosk dnia codziennego.


  • Scenarzysta: Laurent Dufreney
  • Ilustrator: Miss Prickly
  • Tłumacz: Maria Mosiewicz
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Format: 167×255 mm
  • Liczba stron: 128
  • Oprawa: miękka ze skrzydełkami
  • Druk: kolor

Komiksiarnia Dobra popkultura

Komiksy są super! Koń by się uśmiał! Z rozwianą grzywą. Tom 2.
8/10

Ocena:

Prosta, ale bardzo solidna dawka komiksowej rozrywki i humoru, które powinny spodobać się każdemu.


0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x