My Love Story with Yamada-kun at Lv999 – recenzja anime.

My Love Story with Yamada-kun at Lv999 recenzja anime.

Budowanie udanego związku nie należy do rzeczy łatwych. Na sukces relacji damsko- męskich powinien składać się wysiłek obu stron. Nie zawsze jednak tak jest i przez co ludzie się rozchodzą. Nie oznacza to jednak, że należy poddawać się w poszukiwaniu prawdziwej miłości. Na nią można bowiem trafić w najmniej spodziewanych okolicznościach. W takiej właśnie sytuacji znajduje się główna bohaterka anime My Love Story with Yamada-kun at Lv999.

Wspomniana we wstępie dziewczyna Akane poznaje wymienionego w tytule Yamadę za sprawą gry MMORPG. Nazywa się ona Forest of Savior, a gracze tworzą w niej swoje awatary, wykonując misje w świecie fantasy. Właśnie tam przecinają się drogi dwójki głównych bohaterów tej komedii romantycznej. Początkowo nic nie wskazuje na to, że ich znajomość wyjdzie poza wirtualny świat. Tym bardziej że poza grą zdają się nie mieć absolutnie żadnych punktów wspólnych. Z czasem przekonujemy się jednak, że jest inaczej, a los potrafi być przewrotny.

Liczące sobie 13 epizodów anime produkcji studia Madhouse opowiada o tworzącej się powoli nietypowej relacji, łączącej studentkę i licealistę. Ona została porzucona przez chłopaka dla innej. Została jej po nim tylko wspomniana gra. Z kolei on jest profesjonalnym graczem, na trzeźwo i zimno podchodzi do wszelkich życiowych spraw, odsuwając jakiekolwiek emocje na dalszy plan. W kwestiach romantycznych jest żółtodziobem i przez długi czas w ogóle nie dostrzega co się święci. Inaczej niż Akane, która szybko zaczyna rozumieć, że czuje coś do tego chłopaka, którego poznała w trudnym momencie swojego życia. No i zapomniałem o jeszcze jednym ważnym fakcie. Yamada jest oczywiście przystojniakiem.

Na przestrzeni kilkunastu odcinków balansujemy między światem wirtualnym a rzeczywistym. W obu poznajemy przyjaciół Akane, jak i Yamady. Fajnie było obserwować, jak niektóre z wątków dotyczących gry online przeplatają się z realnymi życiowymi problemami bohaterów. Jest to jednak komedia romantyczna, więc nie mogło zabraknąć humoru. Zabawnych sytuacji mamy co niemiara już od samego początku. Choćby wtedy gdy zastajemy bohaterów w dość dwuznacznej sytuacji, sugerującej, że spędzili ze sobą noc. Oczywiście, nic takiego nie miało miejsca, ale przeurocze jest to, jak dwójka peszy się w różnych, nazwijmy to intymnych sytuacjach.

Obserwowanie tego, jak rozwija się relacja dwójki bohaterów, jest interesujące z niejednego powodu. Z jednej strony przystojny Yamada wolałby nie być w centrum uwagi płci pięknej. Interesują go gry i to im chce się poświęcać. No i kiepsko przychodzi mu interpretowanie emocji, czy potrzeb innych osób. Z drugiej strony Akane początkowo chce odgryźć się na swoim byłym, pokazać mu, że wcale nie boli jej, że ją rzucił, choć jest wręcz przeciwnie. Dopiero z czasem uzmysławia sobie, że mogłaby stworzyć związek z poznanym online chłopakiem, który ma w jej oczach wiele zalet. Podobnej, jak dla mnie naprawdę wiarygodnej i ciekawej ekspozycji postaci nie widziałem w innych komediach romantycznych.

Akcja My Love Story with Yamada-kun at Lv999 toczy się w dość powolnym tempie. Koncentruje się ono bowiem przede wszystkim na uczuciach bohaterów i przede wszystkim na rozkminach Akane na temat tego, co czuje do Yamady. W pewnym czasie zaczyna się to trochę ze sobą mieszać. Twórcy trochę za bardzo uderzają w jeden ton, a przez to anime w pewnym momencie zaczyna nam się dłużyć. Sama warstwa emocjonalna pozostaje naprawdę wiarygodna, lecz niekoniecznie może to utrzymać widza przy serialu do samego końca. Nawet mimo niejednej niespodzianki i przeszkód na drodze do szczerego wyznania między głównymi bohaterami.

Seans animacji sprawił mi sporą przyjemność. To dobrze wyważona komedia romantyczna pod kątem humoru i romansu. Bohaterowie bardzo się od siebie różnią, przez co ich zbliżanie się do siebie staje się ciekawsze. Jest w tej historii pewien element nadziei. Można pochodzić z dwóch dalekich od siebie światów, a jednak jedna mała rzecz, jaką jest internetowa gra, może nas ze sobą połączyć. Może nawet na zawsze. Myślę, że dla tego ciepłego przesłania warto poświęcić czas temu anime.

Źródło: YT Crunchyroll Collection.


  • Odcinki: 13
  • Premiera: Wiosna 2023
  • Studio: Madhouse
  • Źródło: Web manga
  • Gatunek: Romance
  • Wiek: 13+

Komiksiarnia Dobra popkultura

My Love Story with Yamada-kun at Lv999.
7/10

Ocena:

Ocena anime My Love Story with Yamada-kun at Lv999.Ta świeża i oryginalna komedia romantyczna rozbawi was, a nawet doprowadzi do łez.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x