My Home Hero – recenzja anime.

My Home Hero recenzja anime

Myślę, że większość z was zgodzi się, że rodzina jest najważniejsza. Czego byśmy nie zrobili, aby chronić naszych najbliższych? Czy bylibyśmy w stanie poświęcić dla nich własne życie? Czy w obliczu desperacji bylibyśmy w stanie skrzywdzić drugiego człowieka, byleby tylko nasza rodzina nie ucierpiała? W bardzo interesujący i oryginalny sposób temat ten porusza anime My Home Hero.

Tetsuo to absolutny przeciętniak. Dosłownie na każdym polu, a przynajmniej takie sprawia wrażenie. To także typowy salaryman, taki japoński „biały kołnierzyk”. Przynajmniej bardzo przejmuje się swoją rodziną, a przede wszystkim córką. Ta sprawia wrażenie osoby, która raczej wstydzi się swoich rodziców, ale mniejsza o to. Reika, bo tak jej na imię, ma chłopaka. Ten używa wobec niej regularnie przemocy. Gdy ojciec się o tym dowiaduje, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Niestety, ta sztuka mu się nie udaje, gdyż mężczyzna wraz ze swoimi kumplami pobili, upokorzyli, a jakby tego jeszcze było mało, zaszantażowali bohatera.

Co jednak zaskakujące, Testsuo nie odpuszcza i na własną rękę robi research na temat owego chłopaka imieniem Nobuto. Tak oto odkrywa jego plan wyłudzenia kasy od Reika, a następnie pozbycia się jej. Śledzący tego twardziela mężczyzna zaskakuje go w jego mieszkaniu, wyskakując z szafy i… zabijając go. Przyznajcie, tego się nie spodziewaliście, prawda? Ja zresztą też. Przejdźmy jednak do sedna, kolejne odcinki My Home Hero koncentrują się na głównym bohaterze, próbującym pozbyć się ciała i odsunąć od siebie wszelkie podejrzenia policji, a przede wszystkim… mafii. Tak. To nie koniec niespodzianek. Nobuto okazuje się bowiem być synem jednego z wysoko postawionych członków Yakuzy.

W ten sposób Tetsuo ma na głowie zarówno policję, jak i mafię. Początkowo jednak skutecznie odsuwa od siebie wszelkie podejrzenia. Musiał jednak trafić się jeden inteligentny członek Yakuzy, który depcze bohaterowi po piętach. W kolejnych odcinkach rozgrywa się swego rodzaju pojedynek między obu panami, w którym jeden stara się przechytrzyć drugiego. Tworzy to niezwykle napiętą atmosferę jak z najlepszych thrillerów. Jedyne co może niektórym widzom przeszkadzać to fakt, że zachowanie głównego bohatera jest mało wiarygodne i w prawdziwym życiu noga już dawno by mu się powinęła. Gdy jednak odsuniemy to nieco na bok, będziemy się świetnie bawić.

My Home Hero pokazuje, jak daleko jesteśmy w stanie posunąć się, stając w obronie rodziny. To niezwykle klimatyczne anime, którego każdy odcinek zaskakuje widza. Naprawdę ciężko jest przewidzieć kolejne ruchy poszczególnych bohaterów. W jednej chwili może nam się wydawać, że Tetsuo ta zbrodnia się upiekła, aż tu nagle Kyouichi wpada na dobry pomysł lub znajduje nowy trop i jest coraz bliżej prawdy. Choć strategia i postępowanie głównego bohatera, który korzysta z pomocy swojej żony, nie wydaje się wiarygodna, to trzeba przyznać, że jest pełna przebiegłości. Inteligencja i pomysły Tosu są naprawdę imponujące i stanowią świetną rozrywkę dla widza.

Źródło: YT Crunchyroll Collection.


  • Odcinki: 12
  • Premiera: Wiosna 2023
  • Studio: Tezuka Productions
  • Gatunek: Thriller, Dramat, Kryminał
  • Źródło: Manga
  • Wiek: 17+

Komiksiarnia Dobra popkultura

My Home Hero.
7.5/10

Ocena:

Ocena anime My Home Hero.Jeśli szukaliście tytułu oryginalnego, angażującego, zmuszającego do intelektualnego wysiłku to pozycja ta będzie dla was strzałem w dziesiątkę.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x