Konsjerżka Pokemonów – recenzja anime.

Konsjerżka Pokemonów  recenzja anime

Nie wszystkie historie muszą być długie i rozbudowane byśmy czerpali z nich pełnię satysfakcji. Czasami wystarczy naprawdę prosta opowieść, aby widz miał frajdę w trakcie jej oglądania. Nieraz takie krótkie formy są dodatkowo miłymi niespodziankami. Jedną z takich niespodzianek jest anime Netflixa zatytułowane Konsjerżka Pokemonów.

Mamy tu do czynienia z czteroodcinkowym anime opowiadającym historię Haru. Dziewczynie, która ma za sobą dość stresujący okres, w którego trakcie nic nie układało się po jej myśli. Teraz ma rozpocząć pracę w kurorcie, znajdującym się na tropikalnej wysepce. Sęk w tym, że nie będzie tam obsługiwać ludzi, lecz ich Pokemony. Nie oznacza to wcale, że jej zadanie będzie łatwe.

W trakcie swojego pobytu na wyspie nasza bohaterka nauczy się, na czym polega dobra zabawa. Zrozumie również, że nie można nikogo zmuszać do robienia rzeczy, które samemu uważa się za fajną rozrywkę. Konsjerżka pokemonów to więc nie tylko frajda, ale również przemyślany morał.

Jak zdążyliście już się domyślić, anime będące owocem kreatywnych wysiłków trzech podmiotów – The Pokémon Company, Dwarf Studios i Netflix Animation – skierowane jest do najmłodszych odbiorców. Śmiało polecam obejrzeć je jednak całą rodziną. Starsi widzowie w trakcie seansu uświadomią sobie na przykład, że czasem największa przyjemność płynie z najprostszych, codziennych czynności.

Jeżeli chodzi o oprawę wizualną serii, to została ona wykonana przy pomocy animacji poklatkowej. Trzeba przyznać, że wygląda to przepięknie i doskonale oddaje bajeczny klimat wyspy, na której toczy się akcja serialu. Czuć też magię, dzięki której miliony osób na całym świecie pokochały Pokemony.

Konsjerżka Pokemonów to więc prosta, ale niezwykle przyjemna produkcja, dająca widzowi (zwłaszcza młodszemu) chwilę intensywnej rozrywki.

Źródło: YT Netflix.


  • Typ: ONA
  • Odcinki: 4
  • Premiera: Grudzień 2023
  • Produkcja: The Pokémon Company, Dwarf Studios, Netflix Animation
  • Gatunek: Fantasy
  • Wiek: dla wszystkich

Komiksiarnia Dobra popkultura

Konsjerżka Pokemonów.
7.5/10

Ocena:

Ocena anime Konsjerżka Pokemonów.Prosta, krótka przy tym także niezwykle przyjemna w odbiorze produkcja anime dająca młodemu widzowi odpowiednią dawkę frajdy z oglądania. Seria mogąca być również doskonałym wstępem do jeszcze lepszego poznania rozległego świata Pokemonów.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x