Śledztwa Enoli Holmes tom 7: Czarny powóz – recenzja komiksu.

Śledztwa Enoli Holmes tom 7 recenzja

Młoda rezolutna panna Holmes doczekała się siódmego albumu ze swoimi przygodami. Pora więc sprawdzić jaka tajemnica tym razem będzie zaprzątać głowę siostry słynnego detektywa i czy tym razem Enola również zaprezentuje swój geniusz.

W albumie Śledztwa Enoli Holmes tom 7 widzimy młodą bohaterkę na zupełnie nowym etapie jej życia. Nie musi się ona już bowiem ukrywać przed braćmi. Nie oznacza to jednak, że stała się ułożoną młodą damą. Ciągle jej głowa zaprzątnięta jest chęcią rozwiązywania nowych tajemnic. Kiedy więc pojawia się okazja do zanurzenia się w nowej sprawie, szybko z takowej korzysta. Tym razem będzie ona musiała zastąpić swojego brata w zadaniu wyjaśnienia zagadki zaginięcia pewnej malarki.

Jeśli chodzi o scenariusz albumu, to jest on oparty na sprawdzonych schematach. Na kolejnych stronach widzimy dość klasyczne mechanizmy powieści detektywistycznej. Jest więc zalążek większej tajemnicy, badanie dowodów, snucie pierwszych domysłów, praca w terenie, rozmowy z różnymi postaciami i szukanie pomiędzy nimi powiązań i ostatecznie rozwiązanie sprawy. Do tego dochodzi jeszcze mała szczypta niebezpieczeństwa, ale ona tym razem nie odgrywa tak znaczącej roli w opowieści (jak to miało miejsce np. w innych odsłonach serii). Obok tego wszystkiego autorka w bardzo ciekawej formie prezentuje czytelnikowi zauważalny rozwój Enoli, która powoli staje się nader pewną panią detektyw.

Duże i mocno zauważalne zmiany w komiksie zaszły w jego oprawie graficznej. Za oprawę rysunkową albumu tym razem nie odpowiada autorka scenariusza (Serena Blasco), a zadanie to zostało powierzone Lucie Arnoux. Jej rysunki nie są brzydkie, ale zauważalnie bardziej surowe i przez to mniej wyraziste niż do tej pory.

Śledztwa Enoli Holmes tom 7 recenzja - przykładowy rysunek.
Przykładowy rysunek: Egmont Polska

Pomijając kwestię rysunków, album Śledztwa Enoli Holmes tom 7 jest niezłym tytułem, po który zdecydowanie powinni sięgnąć fani serii i raczej nie będą oni nim zawiedzeni.


  • Scenarzysta: Serena Blasco
  • Ilustrator: Lucie Arnoux
  • Tłumacz: Maria Mosiewicz
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Format: 216×285 mm
  • Liczba stron: 64
  • Oprawa: twarda
  • Druk: kolor
  • Data wydania: 28 czerwiec 2023

Komiks do znalezienia na CENEO i sklepie wydawnictwa Egmont. Po więcej ciekawych komiksów polecam również zaglądnąć na Komiksiarnia Katowice.


Śledztwa Enoli Holmes . Czarny powóz. Tom 7.
7/10

Ocena:

Ocena Śledztwa Enoli Holmes tom 7.Poprawna dawka rozrywki, która powinna zadowolić fanów cyklu. Tym razem jednak w nowej szacie graficznej, do której można mieć pewne zastrzeżenia.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x