Miłość i szczęście – recenzja mangi Sprzedałem Swoje Życie za 10 000 Jenów Rocznie Tom 2

Sprzedałem Swoje Życie za 10 000 Jenów Rocznie Tom 2 - recenzja mangi

Poetyckość, poruszający scenariusz pełen różnorodnych emocji i intrygujący bohaterowie. Wszystkie te elementy pojawiają się w mandze Sprzedałem Swoje Życie za 10 000 Jenów Rocznie Tom 2.

Emocje na każdym kroku.

Początek opowieści (tom pierwszy) rozkręcał się bardzo powoli, przez co dla niektórych czytelników całość mogła wydawać się dość nudna. Warto jednak dać tytułowi szanse, bo decyzja głównego bohatera o sprzedaniu swojego życia, skrywa w sobie wiele tajemnic, które dopiero teraz zaczną wychodzić na światło dzienne. Biorąc pod uwagę gatunek mangi, nie należy jednak spodziewać się intensywniejszego tempa opowieści. Całość nadal stawia na poetyckość i powolnie płynącą fabułę, która odsłania przed odbiorcą wiele emocjonalnych wydarzeń.

Sprzedałem Swoje Życie za 10 000 Jenów Rocznie - plansza 1

Część druga skupia się na usilnych próbach głównego bohatera jak najlepszego wykorzystania pozostałych mu dni. Chęć znalezienia szczęścia nie jest jednak taka prosta. Pomocne w tym może być ponowne spotkanie z dawną miłością, której nie widział już wiele lat. Ciąg wydarzeń prowadzi jednak tutaj do wielu zaskakujących sytuacji, które na pewno nie będą całkowicie obojętne dla czytelnika. Świetnie rozwinięta zostaje tutaj również postać „obserwatorki”, która również skrywa smutną tajemnicę. Nie powinno być dla nikogo wielkim zaskoczeniem (jeśli ktoś czytał tom pierwszy), że pomiędzy tą dwójką relacja zacznie mocno ewoluować. Nic nie jest tutaj jednak zero-jedynkowe i znajomość ta nie będzie tak schematyczna, jak w innych dziełach tego typu.

Na pewno całość historii wzbudzi u odbiorcy masę uczuć i głębokich rozważań na temat życia, miłości czy szczęścia. Autorka w naprawdę niezłym stylu stara się z mieszanki psychologicznego dramatu i romansu, wycisnąć treści, które poruszą kwestie wartości ludzkiego życia.

Sprzedałem Swoje Życie...  #2 - plansza 2

Rysunki.

Oprawa graficzna mangi to mieszanka prostoty i piękna. Zdecydowanie największą uwagę odbiorcy przykuwają projekty postaci i ich mimika, która potrafi wyrażać masę różnorodnych emocji. Stosunkowo prosty i przejrzysty styl idealnie pasuje do nietuzinkowej treści opowieści i w kilku miejscach nadaje jej dodatkowej wizualnej głębi.

Sprzedałem Swoje Życie za 10 000 Jenów Rocznie Tom 2 - plansza 3

Podsumowanie.

Sprzedałem Swoje Życie za 10 000 Jenów Rocznie Tom 2 to naprawdę niezła kontynuacja dobrej mini serii, która zdecydowanie powinna zwrócić uwagę miłośników komiksów stawiających na wyraziste emocje. Jeśli ktoś lubi się rozczulić lub oddać głębszym rozważaniom filozoficznym, to powinien umieścić ten tytuł na swojej liście zakupowej.


Zarówno ten tytuł, jak i inne mangi można znaleźć w sklepie Komiksiarnia.pl

Komiksiarnia Katowice

OCENA:
8/10

Sprzedałem Swoje Życie za 10 000 Jenów Rocznie Tom 2.

Solidna porcja emocjonalnej historii, przy której czytelnik będzie miał okazję zarówno uronić łzę, jak i oddać się głębszym filozoficznym rozważaniom na temat szczęścia i wartości ludzkiego życia.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Swoje Życie za 10 000 Jenów Rocznie Tom 3 to finał mangowej opowieści, która mocno wpływa na samego czytelnika i na długo pozostaje w jego pamięci. Jeśli […]

0
Would love your thoughts, please comment.x