Wesoła ferajna i głupkowate pomysły – recenzja mangi Grand Blue #8

Grand Blue Tom 8 - recenzja

Pora zanurzyć się w odmętach kolejnej części serii Grand Blue, aby zobaczyć, co tym razem wymyślili szaleni bohaterowie. Już przed lekturą tomiku można jednak być pewnym, że gagów i ognistej wody tutaj nie zabraknie.

Końcówka poprzedniej części odsłoniła przed nami pewne „szokujące” fakty rodzinne. Początek Grand Blue #8 kontynuuje ten wątek i skupia uwagę zarówno czytelnika, jak i wszystkich członków klubu Peek-a-boo na Iori i Chise. Głównym prowodyrem zamieszania jest „tapeciara” tzn. Aina, która postanowiła zrobić wszystko, aby wydobyć z tej dwójki prawdę. Jak każdy czytelnik serii doskonale wie, najlepszym eliksirem prawdomówności jest wysokoprocentowa woda. Kończy się to jak zawsze – jednym wielkim nieporozumieniem. Nie są to jednak jedyne problemu Ioriego. Chłopak w przypływie szczerości zdradza również pewne „uczucia” dotyczące Nanaki.

Grand Blue Tom 8 recenzja - rysunek 1

Jeśli to dla kogoś jeszcze mało szalonych rzeczy, to później twórca skupia uwagę na „nauce” bohaterów. Gdzie pojawia się mocno „nietuzinkowy” profesor. Po intensywnym wkuwaniu i egzaminach przychodzi zaś pora na mały wypoczynek w gronie przyjaciół i obficie lejącej się „wody”.

Kolejna część serii nie zaskakuje czytelnika niczym nowym. Powtarzalność pewnych treści i opieranie humoru na tych samych schematach, nie jest jednak w przypadku tego tytułu czymś złym. Wręcz przeciwnie szalony studencki humor gdzie nie brakuje procentów, żartów z podtekstem i głupkowatych gagów nadal zachwyca. Przewracając kolejne strony komiksu, na twarzy odbiorcy mimowolnie pojawia się uśmiech rozbawienia. Naprawdę trudno jest opanować emocje, widząc kolejne zwariowane przygody młodych bohaterów.

Niczego złego nie można również napisać na temat warstwy graficznej, która nadal prezentuje się znakomicie. Postacie ze swoimi mocno ekspresyjnymi (często mocno przerysowanymi) twarzami to coś, czego nie można nie docenić.

Jeśli więc komuś podobały się poprzednie odsłony cyklu, to Grand Blue #8 również przypadnie mu mocno do gustu. Nurkowanie w odmętach humoru i szaleństwa jest tutaj bowiem bardzo przyjemne.

Grand Blue Tom 8 recenzja - rysunek 2


Więcej dobrych mang i komiksów znajdziecie w księgarni Komiksiarnia.pl

Grand Blue Tom 8.
8/10

Ocena:

Manga pozwalająca czytelnikowi zanurzyć się w odmętach zwariowanego humoru z procentami, który wprawi każdego w bardzo dobry nastrój.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x