Niespodziewane odwiedziny – recenzja mangi Grand Blue #7

Grand Blue #7 - recenzja mangi

Studenckie życie potrafi być naprawdę mocno „kolorowe” i „szalone”. Doskonale wiedzą o tym bohaterowie serii Grand Blue, którzy czerpią z młodości pełnymi garściami. Jednym z nich jest Iori, na którego tym razem czeka pewna „rodzinna” niespodzianka.

Początek Grand Blue #7 to usilna próba zdobycia przez Ioriego pewnego bardzo „ważnego” zdjęcia. Jest on gotowy dosłownie na wszystko, aby tylko odebrać je swojej kuzynce. Oczywiście wyniknie z tego masa nieporozumień, które mogą mieć wpływ na jego zdrowie i życie. Epizod ten jest jednak tylko wstępem do ważniejszego wątku, który skupiać się będzie na pewnym niespodziewanym gościu. Jest nim młodsza siostra Ioriego, która znienacka postanawia go odwiedzić i zobaczyć jak żyje mu się w nowym miejscu. Urocza nastolatka szybko staje się niekwestionowaną gwiazdą tomiku. Jej relacje z ukochanym braciszkiem, wydają się zbliżone do tego jak Nanaka postrzega swoją siostrę (Chisa). Pod wierzchnią warstwą siostrzanej miłości skrywa się jednak pewna mroczna tajemnica, którą czytelnik będzie miał okazję stopniowo odkrywać.

Grand Blue #7 - grafika 1

Autor nie tylko wprowadza tutaj do historii nowego ciekawego bohatera (który może w przyszłości odgrywać jakąś większą rolę), ale również kreśli przy okazji całkiem ciekawą fabułę odsłaniającą pewną przeszłość Ioriego i jego rodzinne relacje. Mocniejsze skupienie się na głównym bohaterze nie oznacza, że nagle tytuł odszedł od swojej „zwariowanej” komediowej otoczki. Nadal humor odgrywa tutaj kluczową rolę i czytelnik musi przygotować się na niekontrolowane wybuchy śmiechu. Kolejny również raz „żarty” przekraczają pewną barierę „poprawności”, ale dla wiernych fanów serii nie powinno to stanowić żadnego problemu.

Niczego odkrywczego nie można również napisać na temat rysunków. Prace artysty są stosunkowo proste, potrafią jednak przykuć wzrok odbiorcy i kiedy wymaga tego sytuacja zaserwować mu pokaźną dawkę wizualnego piękna.

Grand Blue #7 - grafika 2

Grand Blue #7 jest więc kolejnym wyśmienitym tomem serii, która powinna znaleźć się w posiadaniu każdego miłośnika dobrych komediowych historii.


Tytuł ten można nabyć między innymi w księgarni Komiksiarnia.pl

Komiksiarnia Katowice

„Rodzinne” kłopoty.
8/10

Ocena:

Solidna dawka świetnego humoru, który potrafi wywołać na twarzy czytelnika szczery uśmiech rozbawienia i rozweselić go nawet po naprawdę ciężkim dniu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] poprzedniej części odsłoniła przed nami pewne „szokujące” fakty rodzinne. Początek Grand Blue #8 kontynuuje […]

0
Would love your thoughts, please comment.x