Recenzja komiksu – Magiczna 7 tom 3.

Magiczna 7 tom 3 recenzja

Grupka młodych magów o niezwykłych mocach, którzy mogą stać się ratunkiem dla świata lub początkiem jego zagłady. Jeszcze nie pojęli oni w pełni brzemienia spoczywającego na ich ramionach. Na razie największym problemem jest dla nich szkoła, szybko się to jednak zmienia. Pora więc zobaczyć co czeka na młodych bohaterów w albumie Magiczna 7 tom 3.

Początkowe dwa tomy serii w głównej mierze skupiały się na prezentacji bohaterów i ogólnym zarysowaniu fabuły. Druga odsłona cyklu pod względem scenariusza pozostawia ponadto w czytelniku pewnego rodzaju niedosyt (zachęcam do sprawdzenia recenzji). Na całe szczęście zostaje to w pełni wynagrodzone wraz z wydarzeniami przedstawionymi w trzeciej części przygód młodych magów.

Magiczna 7 tom 3 recenzja - grafika 1
Przykładowe plansze: Egmont Polska.

Kid Toussaint (scenarzysta) jest jednak wierny niektórym przyjętym przez siebie zasadom. Poznamy więc tutaj siódmego i ostatniego z młodych magów, który moim zdaniem jest najciekawszy z całej gromadki nastolatków (jego przeszłość jest mroczna i dramatyczna). Jest to jednak zaledwie mała część zawartej w albumie treści. Dużo większy nacisk twórca kładzie tym razem na mocniejsze rozwinięcie już przedstawionych elementów. Historia rozwija się na każdym swoim poziomie począwszy od przyjaźni nastolatków, szkolnych problemów, towarzyszących im emocji, większym zrozumieniu odpowiedzialności, jaka na nich spoczywa, kończąc na odkryciu źródła ich magicznych zdolności. Obok tego wszystkiego nie zabrakło również kilku niezłych zwrotów fabularnych i solidnej akcji (chociaż tej mogło być trochę więcej, na przykład troszkę dłużej i bardziej dramatycznie mogła wyglądać walka z potężnym wrogiem).

Uwag nie można mieć również do oprawy graficznej, która jest kolorowa, dynamiczna i przyciągająca wzrok czytelnika. Kiedy sytuacja tego wymaga, artyści potrafią również stać się bardziej „klimatyczni”, akcentując w ten sposób niektóre wydarzenia czy emocje bohaterów.

Krótko podsumowując, Magiczna 7 tom 3 jest całkiem udanym albumem, który powinien spodobać się nastoletniemu miłośnikowi fantastycznych przygód z magią w tle. O ile kolejne odsłony przyniosą następne dobre rozwinięcia historii, to całość może stać się czymś naprawdę wyśmienitym.


  • Scenarzysta: Kid Toussaint
  • Ilustrator: Giuseppe Quattrocchi, Rosa La Barbera
  • Tłumacz: Maria Mosiewicz
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Format: 215×290 mm
  • Liczba stron: 48
  • Oprawa: miękka
  • Druk: kolor

Komiksiarnia Dobra popkultura

Magiczna 7. Bestia powraca! Tom 3.
7.5/10

Ocena:

Całkiem dobrze rozwijająca się przygodowo-magiczna historia dla nastolatków, która jest w stanie zapewnić odbiorcy dużą dawkę rozrywki.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x