Królestwo pradawnych zwierząt – recenzja komiksu LOVE: Dinozaury

LOVE: Dinozaury recenzja

W królestwie zwierząt przeżyć może tylko silny lub sprytny osobnik, który doskonale wie, kiedy i jak należy unikać niebezpieczeństwa. Prawda ta dotyczy zarówno czasów obecnych, jak i mocno odległej przeszłości, kiedy to po planecie chodziły pradawne stworzenia. To właśnie one są gwiazdami albumu LOVE: Dinozaury, który głównie kierowany jest do młodszego czytelnika.

Jednym z najważniejszych bohaterów albumu (o ile można to tak określić), jest Bambiraptor. Czytelnik, śledząc codzienne życie małego dinozaura, ma okazję zobaczyć zróżnicowany świat prehistorycznych zwierząt i to jak trudno jest przetrwać w otaczającym go nieprzyjaznym środowisku, gdzie zagrożenie czyha dosłownie z każdej możliwej strony.

LOVE: Dinozaury nie jest typowym komiksem, bardziej pasowałoby tutaj określenie obrazkowego albumu. W tytule nie znajdziemy bowiem ani jednego pisanego słowa (brak dymków dialogowych). Nie jest to nic zaskakującego, biorąc pod uwagę, że gwiazdami albumu są tytułowe dinozaury.

LOVE: Dinozaury recenzja - rysunek 1

Sam pomysł na tytuł wydaje się być bardzo prosty i dokładnie taki jest. Frederic Brremaud wykorzystuje „nietypowe” postacie do zaprezentowania naturalistycznej historii życia i śmierci. Czyli czegoś mocno naturalnego w świecie zwierząt. Pochłaniając kolejne strony/kadry widzimy jak historia ewoluuje i obok wspomnianego małego Bambiraptora, równolegle podąża za potężnym Tyranozaurem. Nie jest to nic zaskakującego czy nadmiernie rozbudowanego, ale i tak całość „ogląda” się z wielką przyjemnością.

Największą zaletą tytułu jest oczywiście oprawa graficzna Federico Bertolucciego. Rysunki Włocha są niezwykle piękne i dopracowane w każdym najdrobniejszym detalu. W swoich pracach zachowuje on niezwykły dynamizm, urokliwość i brutalność (nieprzesadzoną) świata zwierząt.

Jeśli więc ktoś chce zanurzyć się w świecie pradawnych stworzeń i oddać się przy okazji dawce przyjemnej rozrywki, to LOVE: Dinozaury zdecydowanie jest wartościowym wyborem.


  • Scenarzysta: Frederic Brremaud
  • Ilustrator: Federico Bertolucci
  • Wydawnictwo: Scream Comics
  • Format: 240×320 mm
  • Liczba stron: 80
  • Oprawa: twarda
  • Papier: kredowy
  • Druk: kolor

Komiksiarnia Dobra popkultura

LOVE: Dinozaury.
8/10

Ocena:

Bardzo prosta, ale również bardzo ciekawa opowieść ze świata zwierząt, która odsłania przed młodym odbiorcom tajemnice życia dinozaurów.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x