Recenzja komiksu – Fibi i Jednorożec tom 8: Królowe dram.

Fibi i Jednorożec tom 8 recenzja komiksu

Wielbiciele humoru, magi i jednorożców radujcie się! Na rynku pojawił się bowiem album Fibi i Jednorożec tom 8: Królowe dram. Czyli nowa odsłona serii, która zjednała sobie spore grono sympatyków.

W najnowszej ósmej części obserwujemy dwie niezwykłe bohaterki, jak radzą sobie one z nadmiarem wolnego czasu podczas trwających wakacji. Okres odpoczynku od szkoły to doskonały moment na rozwijanie swoich pasji. Fibi i Marigold wybierają się więc na obóz teatralny. Będą tam mogły udoskonalić swój kunszt „aktorski” (co Marigold raczej nie jest już potrzebne). Młoda Fibi liczy również na to, że uda się jej spędzić wiele wspaniałych chwil, ze swoją magiczną towarzyszką. Niespodziewanie jednak Marigold na wyprawę tą zabiera ze sobą swoją siostrę Florencję. Już jeden magiczny jednorożec to dawka wielu niezwykłych przygód. Dwa to zwiastun szaleństwa, humoru, niezwykłej rozrywki i wielu kłopotów.

Fibi i Jednorożec tom 8 recenzja komiksu - przykładowa plansza
Przykładowe plansze: Egmont Polska.

Dwa jednorożce i obóz teatralny gdzie trzeba wystawić własną sztukę. Brzmi to dość prosto, ale również na swój sposób ciekawie i dokładnie tak też jest. Każdy, kto miał do czynienia z poprzednimi częściami serii, doskonale wie czego może się spodziewać po nowej odsłonie. Każda kolejna przeczytana strona to dawka rozrywki przypadającej do gustu zarówno małemu, jak i dużemu odbiorcy. Dana Simpson sięga po pozornie proste żarty, w których można się doszukać pewnej większej głębi. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby potraktować album jako dawkę niezobowiązującej rozrywki, po którą sięga się, aby zapomnieć o wszystkim innym.

Można tutaj oczywiście troszkę ponarzekać na powtarzalność niektórych schematów komiksu. Tak naprawdę można to zarzucić sporej części tytułów wydawanych w ramach serii Komiksy są super. Każdy, kto decyduje się na powiększenie swojej biblioteczki o taki tytuł, jest jednak świadom ich wad, które kompletnie nie mają dla niego znaczenia (liczy się tylko czysta przyjemna rozrywka). Pod tym względem Fibi i Jednorożec tom 8: Królowe dram prezentuje się znakomicie i nie pozostaje nic jak tylko czytać i głośno się śmiać.


  • Scenarzysta: Dana Simpson
  • Ilustrator: Dana Simpson
  • Tłumacz: Mateusz Lis
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Format: 148×210 mm
  • Liczba stron: 152
  • Oprawa: miękka ze skrzydełkami
  • Druk: kolor

Komiksiarnia Dobra popkultura

Komiksy są super! Fibi i Jednorożec. Królowe dram. Tom 8.
7/10

Ocena:

Dwa magiczne jednorożce, jedna niezwykła i mocno rezolutna dziewczyna i cała masa prostego, ale przyjemnego humoru.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x