Zdobyć miłość – recenzja filmu Love 911

Love 911 - recenzja filmu

Kinematografia Korei Południowej to nie tylko świetne thrillery, ale również cała masa wartych uwagi komedii romantycznych. To właśnie do tego gatunku zalicza się film Love 911, który sprawdza się jako dobry umilacz czasu.

Tytuł: Love 911 (Banchangggyo)

Kraj: Korea Południowa:

Gatunek: Komedia romantyczna, Romans, Dramat

Główną bohaterką filmu jest urodziwa pani doktor, której niebywale silny charakter powoduje wiele nieporozumień. Prowadzi to w końcu do sytuacji, w której może ona stracić prawo do wykonywania zawodu. Jedynym dobrym pomysłem na wybrnięcie z tej patowej sytuacji, jest według niej poderwanie równie urodziwego strażaka, który jako jedyny może pomóc wygrać jej ewentualną sprawę sądową. Pomimo nieprzeciętnej urody, rozkochanie w sobie mężczyzny nie jest takie proste. Szczególnie że wspomniany strażak Kang-il Cheon wciąż mocno przeżywa śmierć żony i nie myśli o nawiązywaniu nowych relacji. Mi-soo Go (lekarka) nie zamierza jednak tak łatwo się poddać. Dołącza ona jako ochotniczka do jego jednostki i robi wszystko, aby zdobyć jego serce.

Zarys fabularny produkcji pokazuje, że mamy tutaj do czynienia z kinem łatwym, prostym i przyjemny. Nie jest to w żadnym przypadku wada tytułu, wręcz przeciwnie tego właśnie oczekują widzowie, sięgając po tego rodzaju filmy. Romantyczna historia pełna jest tutaj zabawnych sytuacji, które przeplatają bardziej dramatyczne sceny. Wszystko to konsekwentnie prowadzi do finału, który jest dość przewidywalny, ale i tak całość bardzo przyjemnie się ogląda. Jest to głównie zasługa dwójki głównych aktorów, którzy doskonale obrazują obraz przemian, jakie zachodzą w zakochanym człowieku. Przysłowiowe „motylki w brzuchu” potrafią wywrócić nasz świat do góry nogami i otworzyć wiele nowych perspektyw życia, o których wcześniej się nie myślało.

Love 911 jest więc tytułem, po który warto sięgnąć, jeśli chce się spędzić miły wieczór we dwoje lub potrzebuje się chwili niezobowiązującego relaksu. Zachęcam do sprawdzenia recenzji innych filmów z segmentu kina azjatyckie, być może pośród propozycji znajdziecie coś dla siebie.

OCENA:
7.5/10

Krótko:

Warta zobaczenia komedia romantyczna, która zapewnia widzowi chwilę intensywnej rozrywki.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x