KRUX Space Carpet XXL – test

KRUX Space Carpet XX - test grafika

Co kraj to obyczaj, jedni kładą dywany na podłogach, inni zaś wieszają je na ścianach. Jeśli ktoś jednak pragnie się wyróżniać i iść całkowicie pod prąd z modą, to może takową „ozdobę” położyć sobie na biurku. Wszystko to za sprawą maty/podkładki KRUX Space Carpet XXL, która stanie się ważnym wyróżnikiem waszego stanowiska pracy/rozrywki.

Już grafiki na pudełku, w które zapakowana jest mata KRUX Space Carpet XXL jasno pokazują, że mamy tutaj do czynienia z dość „nietypowym produktem”. Na opakowaniu znajdziemy również wszystkie podstawowe informacje na temat maty oraz pokazane przykładowe grafiki innych podkładek producenta (dla każdego coś dobrego).

KRUX Space Carpet XX - grafika 1 KRUX Space Carpet XX - grafika 2

Podkładka zaraz po wyjęciu z pudełka, bardzo dobrze rozkłada się na powierzchni blatu. Nie ma tutaj żadnych nierówności czy zagięć, które trzeba byłoby wyrównywać. Mata ma wymiary 400 x 970 x 3 mm, jest to więc akcesorium które „upiększy” znaczącą część biurka (jeśli nie całe).

Spód podkładki to standardowa ogumowana powierzchnia, która dobrze przylega do blatu i zapobiega jakiemukolwiek jej przesuwaniu się. Zastosowany materiał wydaje się być trwały i nie powinien z biegiem czasu się kruszyć.

Wierzchnia strona to oczywiście mocno zauważalny motyw „perskiego dywanu” (niezaburzony żadnymi innymi grafikami, w rogu znajduje się jedynie metka producenta). Zastosowana grafika mocno przykuwa wzrok (aby nie użyć bardziej dosadnego określenia) i zdecydowanie przeznaczona jest dla osób pragnących wyrwać swoje stanowisko pracy/rozrywki z okowów przeciętności. Zastosowany materiał jest w pełni wodoodporny, nie zaszkodzi mu więc odrobina płynu (niezależnie od tego, czy będzie to herbata, woda brzozowa czy coś bardziej „doładowującego”). Całość została dokładnie obszyta czerwoną nicią (niskie szwy), co znacząco zwiększa trwałość produktu.

KRUX Space Carpet XX - grafika 3 KRUX Space Carpet XX - grafika 4

Według producenta zastosowano tutaj powierzchnię typu „control”. Zapewnia ona naprawdę wysoką precyzję operowania myszką, jednocześnie zachowuje pewne właściwości typu „speed”, umożliwiając szybkie przesuwanie „gryzonia”. Można więc określić, że mamy tu do czynienia z pewną hybrydą obu typów powierzchni, tym samym zadowalając szerokie grono odbiorców. Bogate „zdobienie” maty nie wpływa negatywnie na sensory myszek. Każdy testowany na niej sprzęt (ze średniej klasy) działał bez najmniejszego problemu.

Mniejszych lub większych wad produktu nie stwierdzono. Mata KRUX Space Carpet XXL jest więc akcesorium, którym warto się zainteresować i tym samym jeszcze bardziej urozmaicić „wygląd” biurka.


Sprzęt do testu dostarczyła firma KRUX.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x