BlitzWolf BW-GH1 Pro – test

BlitzWolf BW-GH1 Pr - test grafika

Nie ma nic lepszego niż mając zły dzień zasiąść do komputera/konsoli i oddać się beztroskiej przyjemności elektronicznej rozrywki, zapominając tym samym o wszystkich troskach. Do właściwej konsumpcji „growej treści” potrzebny jest jednak odpowiedni „sprzęt”. Nie chodzi tutaj tylko o telewizor/monitor czy gamepada/myszkę/klawiaturę, ale również o wygodne słuchawki, które pozwalają graczowi na dobre zanurzyć się w cyfrowym świecie. Jednym z możliwych wyborów takiego sprzętu są słuchawki BlitzWolf BW-GH1 Pro.

Pudełko, w które zapakowany jest bohater testu, raczej zalicza się do grona tych bardzo minimalistycznych. Graficzna strona opakowania w ogóle nie zdradza, z jakim sprzętem mamy tutaj do czynienia, a tym bardziej nie podkreśla jego „gamingowego” charakteru. Zawartość pudełka jest równie podstawowa co jego wizualna strona, znajdziemy tam tylko słuchawki BlitzWolf BW-GH1 Pro i skróconą instrukcję obsługi.

BlitzWolf BW-GH1 Pr - grafika 1 BlitzWolf BW-GH1 Pr - grafika 2

Sprzęt zaraz po wyjęciu z opakowania potrafi wywołać bardzo pozytywne wrażenie na kupującym. Konstrukcja wydaje się być solidna a wykorzystane materiały dobrej jakości. Większa część słuchawek wykonana jest z twardego tworzywa ABS. Zewnętrzna strona muszli to szary plastik urozmaicony metalową siatką, diodami LED oraz „chromowaną” wstawką z logiem firmy. Sam wewnętrzny pałąk wykonany został z metalu (albo przynajmniej takie robi wrażenie, nie jestem wstanie tego na 100% stwierdzić). Integralną częścią lewej słuchawki jest na stałe przymocowany mikrofon wykonany z materiału umożliwiającego doginanie go w kierunku ust. Mechanizm jego podnoszenia jest dobrze spasowany i co najważniejsze jest solidnie wykonany, co nie powinno w przyszłości skutkować samoistnym opadaniem mikrofonu. Co do podświetlenia LED jest ono dobrze dopasowane do kształtu słuchawek i nie jest nadmiernie przesadzone. Jeśli zaś chodzi o muszle, to wykonane są one z całkiem niezłej syntetycznej skóry, która chroni miękką piankę. Identyczny materiał znajduje się po wewnętrznej stronie pałąka, zapewniając odpowiednią amortyzację głowy.

BlitzWolf BW-GH1 Pr - grafika 3 BlitzWolf BW-GH1 Pr - grafika 4

Ciekawy wygląd to jedno, dużo ważniejsza jest jednak wygoda korzystania ze sprzętu. Pod tym względem słuchawką BlitzWolf BW-GH1 Pro naprawdę trudno jest coś większego zarzucić. Prowadnice na stelażu mają na tyle szeroki zakres ruchu, że każdy powinien dostosować sprzęt do własnych potrzeb. Miękka wyściółka pałąka naprawdę dobrze leży na głowie i nie powoduje żadnego dyskomfortu. Prawie w ogóle nie czuć wagi sprzętu (wynoszącej około 440 gram) nawet podczas długiego korzystania. Na plus zaliczyć należy również jakość samych nauszników, które doskonale przylegają do głowy i wytłumiają dźwięki zewnętrzne. Zastosowany tutaj oddychający materiał nie powoduje również nadmiernego pocenia się ucha, nawet podczas długich sesji growych. Pewien problem może jednak pojawić się w przypadku osób korzystających z okularów. Muszle mogą wtedy troszkę zbyt mocno naciskać na zauszniki, ale będzie to bardzo mocno zależne od fizjonomii samego użytkownika i wykorzystywanych przez niego okularów. Do pozytywów sprzętu zalicza się również długi (2200mm) kabel w oplocie zakończony wtykami USB i 3.5 jack (umożliwiający podpięcie słuchawek zarówno do PC, jak i konsol czy urządzeń mobilnych). Jest on bardzo giętki, więc nie przeszkadza podczas użytkowania słuchawek i dobrze się układa. Znajduje się na nim również przejrzysty i wygodny w korzystaniu pilot, mający funkcję głośności oraz włączenie/wyłączenie mikrofonu/podświetlenia LED.

BlitzWolf BW-GH1 Pr - grafika 5 BlitzWolf BW-GH1 Pr - grafika 6

Najważniejszym celem słuchawek jest oczywiście zaoferowanie odbiorcy jak najlepszej jakości dźwięku. Pod tym względem przyrostek „Pro” przy nazwie sprzętu nie jest użyty zbyt pochopnie. Zastosowane tutaj 50 milimetrowe przetworniki wykonują kawał solidnej pracy, pozwalając cieszyć ucho odbiorcy naprawdę niezłym jakościowo dźwiękiem. Słuchawki najlepiej sprawdzają się oczywiście w graniu, gdzie dźwięk przestrzenny uprzyjemnia zabawę. Największe znaczenie będzie to miało dla miłośników strzelanek (szczególnie sieciowych), gdzie bez większego problemu można zlokalizować kierunek strzałów i zbliżającego się przeciwnika. Swoją „robotę” wykonują one również innych typach gier (np. horrorach, znacząco podbijając klimat produkcji). Troszkę mniej „pro” prezentują się one niestety podczas odtwarzania muzyki czy oglądania filmów. Wydobywający się dźwięk jest nadal niezłej jakości, ale pozostawia on już trochę więcej do życzenia. Szczególnie jest to słyszalne w przypadku muzyki, gdzie nadmiernie dominujący bas przytłacza za bardzo inne tony.

BlitzWolf BW-GH1 Pr - grafika 7 BlitzWolf BW-GH1 Pr - grafika 8

Jeśli chodzi o zastosowany tutaj mikrofon, to najlepiej chyba na jego temat napisać, że działa i spełnia swoją podstawową funkcję. Głos użytkownika jest dobrze słyszalny przez innych (podczas komunikacji w sieci) i nie ulega większym zniekształceniom. Producent chwali się zastosowaniem filtra izolującego inne odgłosy, ale „działa” on dość przeciętnie niestety zbierając bardziej donośne odgłosy otoczenia.

BlitzWolf BW-GH1 Pr - grafika 9

Biorąc pod uwagę stosunek jakości (wykonanie + jakość dźwięku) do ceny urządzenia (można je znaleźć za mniej niż 100 zł), słuchawki BlitzWolf BW-GH1 Pro są naprawdę ciekawym i wartym uwagi sprzętem.


Jeśli ktoś jest zainteresowany ewentualnym zakupem słuchawek, to okazje na ten i wiele innych wartych uwagi sprzętów można szukać na www.hotshops.pl. Jest to miejsce, w którym użytkownicy umieszczają masę ciekawych okazji i promocji z przeróżnych sklepów internetowych i nie tylko. Można tam nie tylko dodać okazję, ale również takowe oceniać czy komentować – za wszystko otrzymuje się stosowne punkty, które później można wymienić na nagrody.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x