Świat Akwilonu: Magowie tom 2 – recenzja komiksu.

Świat Akwilonu: Magowie tom 2 recenzja komiksu

W drugim tomie serii Świat Akwilonu: Magowie na czytelnika czeka historia młodego Eragona, który pod czujnym okiem swojego mistrza zgłębia tajniki magii. W bohaterze tym drzemie ogromna moc, którą musi się on nauczyć kontrolować. Może być ona bowiem groźna zarówno dla niego, jak i jego otoczenia.

Kevoram, kapitan Zakonu Cieni wraz ze swoim uczniem Eraganem udają się do pewnego klasztoru położonego wysoko w górach. Miejsce to znane jest jako centrum wiedzy o magii run. To właśnie tam chłopak ma nauczyć się kontrolować swoją potężną, ale kompletnie nieokiełznaną moc. Nie spodziewa się on jednak, że stanie się częścią niebezpiecznego śledztwa, które może odkryć wiele mrocznych i niebezpiecznych tajemnic.

Album Świat Akwilonu: Magowie tom 2 jest mieszanką tradycyjnych elementów fantasy z klimatem powieści Imię róży. Scenarzysta Nicolas Jarry w naprawdę niezłym stylu łączy tu magiczną opowieść z nieźle nakreślonym kryminałem. Kolejne kadry komiksu to prastare runy, zakazana magia, sekrety, tajne organizacje. Fabuła pełna jest więc przemyślanych zwrotów akcji i trzyma ona w napięciu do samego końca.

Sam początek historii ma jednak pewną swoją wadę, którą jest tytułowy bohater. Eragan to uparty, złośliwy i skory do popisów nastolatek, który potrafi być mocno irytujący. Trzeba więc przebrnąć przez kilkanaście początkowych stron, aby móc w pełni docenić scenariusz.

W momencie, kiedy zbrodnia i tajemnice zostają wysunięte na pierwszy plan opowieści, pewnej przemianie ulega również bohater. Obserwując jego poczynania, zaczynamy trochę lepiej rozumieć jego złożony charakter. Co prawda do samego końca pozostaje on dość zrzędliwy, ale nie można mu odmówić tego, że potrafi on sobie radzić w różnych niesprzyjających okolicznościach i wierny jest swoim przekonaniom.

Kolejny raz mocną stroną komiksu z serii Świat Akwilonu jest oprawa graficzna. Rysunki Stéphane’a Créty’ego są dopracowane i szczegółowe, doskonale oddają klimat fantasy, w którym nie brakuje mrocznych momentów.

Świat Akwilonu: Magowie tom 2 recenzja komiksu - przykładowy rysunek.
Przykładowy rysunek: Egmont Polska.

Świat Akwilonu: Magowie tom 2 jest więc pozycją mającą swoje niedociągnięcia, ale album nadal wart jest przeczytania przez każdego fana fantasy.


Ocena komiksu Świat Akwilonu: Magowie tom 2. PLUSY: MINUSY:
Nieźle nakreślona mroczna intryga wymieszana z magią. Główny bohater potrafi być momentami irytujący.
Świetny klimat.  
Ładna oprawa graficzna.

 

Świat Akwilonu: Magowie tom 2.
7/10

Ocena:

Album w którym magia miesza się z mroczną tajemnicą i kryminalną zagadką, tworząc niezłą ale niepozbawioną pewnych wad historię.


Album do recenzji dostarczyło wydawnictwo Egmont. Komiks można również znaleźć w ofercie Komiksiarnia Katowice.


 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x