Kid Lucky tom 5: Kid i inne dzieciaki – recenzja komiksu.

Kid Lucky tom 5: Kid i inne dzieciaki  recenzja komiksu

Kid i inne dzieciaki to piąta już odsłona przygód małego Lucky Luke’a, autorstwa Achdé. Jak do tej pory wszystkie wydane albumu potrafiły zapewnić czytelnikowi naprawdę przyjemną w odbiorze dawkę westernowej rozrywki. Czy tak też jest w przypadku tego komiksu?

Kid Lucky tom 5 podobnie jak poprzednio wydane tytuły jest zbiorem krótkich jednostronicowych historyjek, w których mamy okazję zobaczyć drobne wycinki z życia małego Lucky Luke’a. Cała zaserwowana tu akcja toczy się w miasteczku Nothing Gulch, w którym to mieszka wielu rówieśników tytułowego bohatera, z którymi uwielbia on się bawić i przy okazji psocić.

Fabuła poszczególnych opowieści jest naprawdę różna. Od epizodu ze Świętym Mikołajem przez kulturę zachowania się przy stole kończąc na pewnej wizycie u dentysty. Zgodnie z tytułem albumu obok dzielnego małego kowboja, swoje pięć minut ma tutaj również cała plejada innych mniej lub bardziej znanych postaci (oczywiście w swojej odmłodzonej wersji).

Częścią składową każdej z historii jest humor. Scenarzysta celuje tu głównie w żarty sytuacyjne, wykorzystując slapstickowe gagi i dodając do tego kilka zabawnych dialogów. Humorystyczne sceny przeplatają się tu z odrobiną bardziej wartkiej westernowej akcji, doskonale znanej z przygód dorosłej wersji LL.

Humor i przygoda to jedno, autor w naprawdę ciekawy sposób pokazuje czytelnikowi również zalążki cech, które ukształtują słynnego rewolwerowca. Mały Luke uświadamia sobie bowiem czym jest sprawiedliwość i że warto o nią walczyć.

Doskonałym dodatkiem do przyjemnej treści jest tu również bardzo ładna oprawa graficzna. Achdé kolejny raz zachwyca dynamiką i ekspresją, które łączy z kolorowym cartoonowym stylem. Jego rysunki są szczegółowe, a postacie pełne życia.

Kid Lucky tom 5: Kid i inne dzieciaki  recenzja komiksu - przykładowy rysunek.
Przykładowe rysunki: Egmont Polska.

Kid Lucky tom 5: Kid i inne dzieciaki to więc kolejny raz zabawna i pełna przygód historia, która z pewnością umili czas zarówno młodszym, jak i starszym czytelnikom.


Ocena komiksu Kid Lucky tom 5: Kid i inne dzieciaki. PLUSY: MINUSY:
Przyjemny humor. Historie są dość krótkie i można od nich chcieć odrobinę więcej przygód.
Dobrze dopasowany do żartów lekki klimat Dzikiego Zachodu.  
Doskonałe oddanie charakteru małego Lucky Luke’a.
Ładna oprawa graficzna.

 

Kid Lucky tom 5: Kid i inne dzieciaki.
8.5/10

Ocena:

Świetna propozycja dla małych i dużych miłośników komiksów o Dzikim Zachodzie, którzy chcą oddać się chwili intensywnej żartobliwej rozrywki.


Komiks do recenzji dostarczyło wydawnictwo Egmont. Album można również znaleźć w ofercie Komiksiarnia Katowice.


 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Angelika

Hej, kiedyś w wolnej chwili spróbowałam przeczytać komiks, ale ja jednak uważam, że obrazki w komiksie, w wolnej chwili można przeglądnąć. Wydaje mi się, że w książkach, gdzie mamy tylko napisaną fabułę, lepiej kształtują naszą wyobraźnię niż komiksy, które są gotowcem, bo i dialogi i rysunki, nad którymi nie trzeba myśleć.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x