Star Wars. Wielka Republika: Na skraju równowagi tom 2 – recenzja mangi.

Star Wars Na skraju równowagi tom 2 recenzja

Wraz z albumem Star Wars. Wielka Republika: Na skraju równowagi tom 2 powracamy na planetę Banchiia, aby śledzić dalsze losy pewnego rycerza Jedi i towarzyszącego mu padawana. Oboje będą musieli ponownie wykazać się swoimi zdolnościami i umiejętnością używania mocy, jeśli będą chcieli ochronić swój nowy dom.

Wydarzenia zaprezentowane w poprzednim tomie mangowej serii były jedynie zalążkiem większego i znacznie bardziej złożonego problemu. Poprzedni atak to bowiem tylko początek prawdziwych kłopotów, z którymi będzie musiała sobie poradzić młoda Jedi Lily. Na dodatek tym razem nie może ona liczyć na pomoc swojego mistrza Arkoffa. Jest jednak ona gotowa bronić świątyni i znajdujących się tam uczniów nawet kosztem własnego życia. Pewne poświęcenie może być nieuniknione, szczególnie że przeciwnik nie ma zamiaru odpuścić.

Zarys historii jasno pokazuje, że ponownie podstawą scenariusza są wydarzenia na planecie i wszystko to, co dzieje się wokół młodej bohaterki. Następujące po sobie sceny to również doskonała okazja dla twórców do dania czytelnikowi odpowiedzi na kilka nurtujących go pytań i zamknięcia pewnego etapu rozwoju Lily jako rycerza Jedi. Potyczki, w których bierze ona udział, zmieniają bowiem jej sposób myślenia i postrzegania otaczającego ją świata. Do dorównania mistrzom jeszcze jej bardzo daleko, ale widać, że ma ona potencjał do zostania w przyszłości kimś wielkim.

Cała treść jest przy tym bardzo dynamiczna, co zapewnia czytelnikowi należytą porcję rozrywki. Duże tempo prowadzenia historii (wynikłe z ograniczonego miejsca) ma jednak momentami swoje wady, szczególnie kiedy pewne sceny mogłyby być bardziej rozbudowane. Obok tego wszystkiego scenarzyści starają się również urozmaicić mangę pewnymi drobnymi wstawkami poszerzającymi uniwersum Starej Republiki. Są to drobne treści mogące zachęcić czytelnika do dalszego zgłębiania tajemnic uniwersum.

Jeśli chodzi o oprawę graficzną, to podobnie jak w pierwszym tomie prezentuje się ona poprawnie. Mizuki Sakakibara radzi sobie z ukazywaniem dynamiki scen akcji i ładną wizualną stroną bohaterów, trochę gorzej wypadają jednak w jego wykonaniu tła. Nie jest to nic, co mogłoby nas zachwycić, ale rysunki pasują do samej historii.

Star Wars Na skraju równowagi tom 2 recenzja - przykładowy rysunek.
Przykładowy rysunek: Egmont Polska.

Manga Star Wars. Wielka Republika: Na skraju równowagi tom 2 zapewnia więc odbiorcy należytą dawkę rozrywki. Odsłona ta (zresztą jak cała seria) najbardziej spodoba się młodszemu odbiorcy, który dopiero wkracza w uniwersum Star Wars.


 • Scenarzysta: Shima Shinya, Daniel José Older
 • Ilustrator: Mizuki Sakakibara
 • Tłumacz: Jacek Drewnowski
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Format: 148×210 mm
 • Liczba stron: 146
 • Oprawa: miękka
 • Papier: offset
 • Druk: czarno biały
 • Data wydania: 26 lipiec 2023

Manga do znalezienia na CENEO, Komiksiarnia Katowice oraz sklepie wydawnictwa Egmont.


Star Wars. Wielka Republika. Na skraju równowagi. Tom 2.
7.5/10

Ocena:

Ocena Star Wars Na skraju równowagi tom 2.Niezłe zakończenie pierwszego etapu historii, które powinno zaciekawić młodszych fanów Star Wars.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x