Skip to Loafer – recenzja anime.

Skip to Loafer recenzja anime

W okresie szkolnej edukacji można męczyć się z różnymi przedmiotami czy nauczycielami. Można jednak również tworzyć niezapomniane wspomnienia i nawiązywać przyjaźnie, które przetrwają całe lata. Nie bez powodu wiele osób mówi, że okres dojrzewania jest najwspanialszym w życiu człowieka. O tym, dlaczego tak jest (oczywiście z pewną domieszką nastoletnich dramatów i humoru), mamy okazję przekonać się oglądając anime Skip to Loafer.

Główną bohaterką animacji studia P.A. Works jest Mitsumi Iwakura. Utalentowana i inteligentna dziewczyna z małej wiejskiej miejscowości, która kończy gimnazjum i przeprowadza się do Tokio, aby tam uczęszczać do szkoły średniej. Robi to nie bez powodu, a przyświeca jej piękne marzenie. W przyszłości chce dostać się do rządu, by wspierać takie wyludnione regiony kraju jak ten, z którego pochodzi. Jest bardzo ułożoną, skrupulatną i doskonale zorganizowaną dziewczyną. Nawet kogoś takiego wielkie miasto potrafi jednak przytłoczyć.

Produkcja Skip to Loafer przedstawia nam przede wszystkim szkolne (choć te poza szkolne też) perypetie głównej bohaterki. Historia może więc wydawać się dość prosta i mocno oklepana. Obserwujemy, jak dziewczyna odnajduje się w nowej szkole i wielkim mieście, jak zdobywa nowych przyjaciół i przejmuje się wszystkim co robi, dążąc do perfekcji. To właśnie w dużej mierze jej charakter i dążenie do doskonałości czynią jednak anime oryginalnym i ciekawym dla widza.

Na przestrzeni dwunastu odcinków poznajemy uczniów jednej ze szkół średnich w Tokio. Są to naprawdę różne osobowości. Mamy choćby Shimę, byłego dziecięcego aktora, którego relacja z Iwakurą jest jednym z głównych wątków anime. Wydaje się bardzo wyluzowany i taki też ma stosunek do nauki i uczęszczania do szkoły. Z drugiej strony jest naprawdę przyjazny i otwarty, choć skrywa tajemnicę, ale o tym dowiecie się już z serialu.

Sama animacja nie powala może na kolana pod względem wizualnym, choć wygląda przyzwoicie. Tutaj bardziej liczy się świetne poprowadzenie wątków poszczególnych bohaterów, pokazanie szkolnego życia nastolatków oraz ich wewnętrznych problemów. Na tym skupiają się twórcy i to wychodzi im doskonale. Szybko zżywamy się z grupką uczniów, która nawiązuje przyjaźń z Mitsumi. Dzięki temu kolejne części pochłania się w błyskawicznym tempie.

Siłą Skip to Loafer niewątpliwie tworzy nieoczekiwane połączenia. Grupka bohaterów pochodzi bowiem z różnych światów, różnych okoliczności społecznych i kulturowych, a jednak zostają przyjaciółmi. Sama treść również nie jest tak bardzo przewidywalna, jak można oczekiwać i w paru momentach może ona nas zaskoczyć. Nie pozostaje więc nic innego, jak polecić ten tytuł każdemu, kto chce się oddać intensywnej dawce dobrej rozrywki.


  • Odcinki: 12
  • Premiera: Wiosna 2023
  • Producent: Kodansha, Kansai Telecasting, Crunchyroll, A-Sketch, DMM pictures, DMM Music, NetEase
  • Studio: P.A. Works
  • Źródło: Manga
  • Typ: Seinen
  • Wiek: 13+

Skip to Loafer.
8/10

Ocena:

Ocena Skip to Loafer.Świetne połączenie humoru, szkolnych problemów i nastoletnich rozterek. Produkcja, która nas rozbawi i czasem wzruszy, zapewniając masę dobrej rozrywki.


Komiksiarnia Dobra popkultura

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x