Star Wars: Han Solo i Chewbacca tom 1 – recenzja komiksu.

Star Wars: Han Solo i Chewbacca tom 1 recenzja komiksu

Wielcy fani (oryginalnej trylogii) przez dziesięciolecia pragnęli zobaczyć, co porabiał Han Solo i jego wierny towarzysz Chewbacca, zanim los skrzyżował ich drogi z Lukiem i stali się oni częścią Rebelii. Teraz taka okazja pojawia się za sprawą komiksu Star Wars: Han Solo i Chewbacca tom 1. Czy jest to pozycja, na którą fani oczekiwali?

Akcja komiksu rozgrywa się gdzieś pomiędzy wydarzeniami z Solo i Nowej nadziei. Gwiazdami albumu są oczywiście tytułowi bohaterowie, którzy podejmują się różnych (nie zawsze uczciwych) zajęć, aby tylko zarobić. Na samym początku widzimy ich, jak ratują grupę przestępców z dachu kasyna, która właśnie dokonała zuchwałego napadu. Pieniędzy nigdy nie jest za wiele, szczególnie kiedy statek wymaga licznych napraw. Nic więc dziwnego, że podejmują się oni pracy dla Jabby The Hutta. Sprawy jak zawsze zaczynają się jednak mocno komplikować i pozornie proste zadanie zamienia się w coś więcej.

Star Wars nigdy specjalnie nie było dziełem nadmiernie ambitnym (najwięksi fani z pewnością się z tym nie zgodzą), które charakteryzowałyby się nadmiernie głęboką treścią. Seria od samego początku stawiała na widowiskowość i zapewnienie odbiorcy dużej dawki dobrej rozrywki. Tak samo jest w przypadku albumu Han Solo i Chewbacca tom 1. Nie należy oczekiwać od komiksu złożonej głębokiej treści. Zamiast tego mamy mocną akcję, która potrafi być jednak dość angażująca. Z wielką przyjemnością przewraca się strony albumu, obserwując poczynania bohaterów, poznając ich historię i kierującą ich motywację. Autorom udało się ponadto w dość autentyczny i ciekawy sposób przedstawić relacje pomiędzy tytułowymi bohaterami (znaną ze starej trylogii). Swoje pięć minut mają tu również inne znane z serii postacie, które w kilku scenach naprawdę dość intensywnie błyszczą.

Całkiem dobrze prezentuje się również oprawa graficzna albumu. David Messina wykonał świetną robotę, rysując bohaterów tak, aby wyglądali oni, jak wyjęci prosto z kadrów filmowej trylogii. Nieźle radzą sobie również pozostali artyści zarówno w obrazowaniu świata, jak i projektach postaci. Całości ponadto dopełniają dobrze dobrane do konkretnych scen kolory.

Star Wars: Han Solo i Chewbacca tom 1 recenzja komiksu - przykładowy rysunek.
Przykładowy rysunek: Egmont Polska.

Star Wars: Han Solo i Chewbacca tom 1 nie jest więc może dziełem wybitnym, ale i tak fani serii zdecydowanie powinni sięgnąć po ten album i jestem pewien, że nie będą oni zawiedzeni.


  • Scenarzysta: Steve Orlando, Marc Guggenheim, Jody Houser, Cavan Scott, Justina Ireland
  • Ilustrator: Georges Jeanty, David Messina, Kei Zama, Ivan Fiorelli, Victor Olazaba, Paul Fry
  • Tłumacz: Jacek Drewnowski
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Format: 167×255 mm
  • Liczba stron: 160
  • Oprawa: miękka
  • Papier: kredowy
  • Druk: kolor
  • Data wydania: 27 wrzesień 2023

Komiks do znalezienia na CENEO, Komiksiarnia Katowice oraz sklepie wydawnictwa Egmont.


Star Wars. Han Solo i Chewbacca. Za milion kredytów. Część pierwsza. Tom 1.
7/10

Ocena:

Ocena komiksu Star Wars. Han Solo i Chewbacca. Za milion kredytów. Część pierwsza. Tom 1.Dobrze napisana i narysowana pozycja, która powinna zadowolić każdego fana Gwiezdnych Wojen.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x