Nieśmiertelny Iron Fist tom 2 – recenzja komiksu.

Nieśmiertelny Iron Fist tom 2 recenzja komiksu

W pierwszym tomie serii Danny Rand odkrywał tajemnice swojego pochodzenia i dziedzictwa. Teraz w albumie Nieśmiertelny Iron Fist tom 2 przyszła pora na przetestowanie jego zdolności. Obowiązkiem Żelaznej Pięści jest bowiem reprezentacja K’un Lun na odbywającym się co 88 lat turnieju zrzeszającym najlepszych wojowników z siedmiu miast.

Przewracając początkowe strony albumu i zagłębiając się w historii, można odnieść wrażenie, że mamy tu do czynienia z kultowym Mortal Kombat w świecie Marvela. Widowiskowa walka stanowi oczywiście bardzo ważny aspekt komiksu. Twórcy potrafią jednak zaoferować czytelnikowi coś ponadto. Odkrywamy tu również historię ojca Danny’ego, który zginął próbując dotrzeć do K’un Lu. Trzeci wątek dotyczy zaś znienawidzonego wroga Davosa, który znalazł groźnych sprzymierzeńców.

Jeśli taka dawka treści dla czytelników to jeszcze mało, to album kolejny również raz zgłębia bogatą historię dziedzictwa Żelaznej Pięści, ujawniając porcję nowych sekretów. Ta dodatkowa warstwa historii i mitologii czyni komiks bardziej intrygującym i pozwala lepiej zrozumieć głównego bohatera. Wszystko to oznacza, że prawie każda strona Nieśmiertelny Iron Fist tom 2 wypełniona jest wartką akcją, od której trudno jest się oderwać. Cały czas należy jednak pamiętać, że mamy tu do czynienia z komiksem stricte rozrywkowym. Dziełem sprawnie łączącym elementy klasycznych filmów kung-fu, mistycyzmu i opowieści o superbohaterach. Nie można więc oczekiwać od scenariusza znacznej głębi i przysłowiowych cudów (chociaż w kilku fragmentach album potrafi być zadziwiająco mocno złożony i niejednoznaczny).

Jedną z rzeczy, która sprawia, że „Siedem stolic nieba” jest tak przyjemne, jest obsada postaci. Danny Rand to niezwykle złożony bohater, niczego nie brakuje również obsadzie drugoplanowej komiksu. Każda pojawiająca się tu postać ma swoje własne, unikalne motywacje i cele, dzięki czemu historię czyta się jeszcze przyjemniej.

Dobrym zwieńczeniem całości jest przyjemna dla oka grafika Davida Aji. Artysta i pomagający mu rysownicy wykonali kawał solidnej pracy ukazując piękno, płynność i intensywność sztuk walki. Każda taka scena została opracowana z precyzją, a zastosowanie kolorów i układu paneli poprawia akcję i opowiadaną historię.

Nieśmiertelny Iron Fist tom 2 recenzja komiksu - przykładowa grafika.
Przykładowy rysunek: Mucha Comics.

Nieśmiertelny Iron Fist tom 2 jest więc obowiązkową pozycją dla fanów komiksów o superbohaterach i entuzjastów sztuk walki.


 • Scenarzysta: Matt Fraction, Ed Brubaker
 • Ilustrator: David Aja
 • Tłumacz: Marek Starosta
 • Wydawnictwo: Mucha Comics
 • Format: 180×275 mm
 • Liczba stron: 216
 • Oprawa: twarda
 • Papier: kredowy
 • Druk: kolor
 • Data wydania: 6 marzec 2018

Komiks do znalezienia na CENEO, Komiksiarnia Katowice oraz sklepie Mucha Comics.


Nieśmiertelny Iron Fist tom 2.
8/10

Ocena:

Ocena komiksu Nieśmiertelny Iron Fist tom 2.Komiks umiejętnie łączący sztuki walki z elementami mitologii i niezłą fabułą, dzięki czemu całość czyta się niezwykle przyjemnie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x