Znajdujemy ich, gdy są już martwi tom 3 – recenzja komiksu.

Znajdujemy ich, gdy są już martwi tom 3 recenzja komiksu

Znajdujemy ich, gdy są już martwi tom 3 to ostatnia już część kosmicznej opery Ala Ewinga i Simone Di Meo. Przyszła więc pora na domknięcie napoczętych wątków i danie czytelnikom odpowiedzi na nurtujące ich pytania kotłujące się w ich głowach od pierwszego tomu.

Biorąc do ręki album Znajdujemy ich, gdy są już martwi tom 3, otrzymujemy złożoną i dającą do myślenia narrację, dzięki której treść komiksu na długo pozostanie w umysłach niektórych czytelników. Autor kolejny raz decyduje się eksplorować tematykę duszy, duchowości i celu życia człowieka. Stawia on liczne pytania o istnienie Boskiej iskierki, zmuszając tym samym odbiorcę do pewnych refleksji nad przeczytaną treścią. Obok tego eksploruje on ludzką psychikę, dodając opowieści głębi i złożoności, czyniąc ją czymś więcej niż tylko standardową przygodą science-fiction.

Brzmi to wszystko bardzo intrygująco i potrafi przyciągnąć uwagę fanów bardziej złożonego sci-fi. Jakość ciekawej treści zależy jednak również od formy jej podania, a z tym jest już tu pewien problem. Akcja ponownie przeskakuje tu mocno do przodu. Wraz z tym skokiem pojawiają się te same problemy, które mieliśmy w poprzedniej historii. Mianowicie poznajemy opowieść z perspektywy nowych bohaterów, wiedząc, że i tak po kilku stronach znikną oni z historii. Oznacza to nic innego jak kolejny raz dość przeciętne kreacje bohaterów.

Powodów do narzekania nie ma za to, jeśli chodzi o domknięcie napoczętych wątków. Twórcy udaje się sprawnie odpowiedzieć na prawie wszystkie stawiane w historii pytania (czy są to odpowiedzi satysfakcjonujące to już sprawa mocno indywidualna). Niestety album nie uniknął przy tym pewnych potknięć z poprzednich tomów. Zdarzają się tu za bardzo przegadane momenty z niepotrzebnym techno bełkotem. Na całe szczęście nie ma ich zbyt wiele, a twórca stara się je kontrastować mocniejszą akcją. Najlepiej jest czytać całą serię jednym ciągiem (bez przerw), nabiera ona wtedy większej spójności.

Na temat oprawy graficznej nie ma wielkiego sensu się mocniej rozpisywać. Simone Di Meo od samego początku serii stawia tu na grafikę komputerową, która wygląda poprawnie, ale zdecydowanie nie jest elementem, dla którego tłumy sięgałyby po ten tytuł.

Znajdujemy ich, gdy są już martwi tom 3 recenzja - przekładowy rysunek.
Przykładowy rysunek: Non Stop Comics

Znajdujemy ich, gdy są już martwi tom 3, jest więc poprawnym zakończeniem poprawnej serii, która polecana jest tylko miłośnikom złożonych sci-fi, którzy uwielbiają długo analizować przeczytane treści.


  • Scenarzysta: Al Ewing
  • Ilustrator: Simone Di Meo
  • Tłumacz: Paweł Bulski
  • Wydawnictwo: Non Stop Comics
  • Format: 170×260 mm
  • Liczba stron: 144
  • Druk: kolor
  • Data wydania: 15 wrzesień 2023

Komiks do znalezienia na CENEO, Komiksiarnia Katowice oraz sklepie wydawnictwa Non Stop Comics.


Znajdujemy ich, gdy są już martwi, tom 3: Dusza.
7/10

Ocena:

Ocena komiksu Znajdujemy ich, gdy są już martwi, tom 3: Dusza.Poprawne zakończenie mocno złożonej kosmicznej serii, które nie uniknęło jednak na koniec pewnych zauważalnych potknięć jakościowych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x