Jack z Baśni tom 2 – recenzja komiksu.

Jack z Baśni tom 2 recenzja komiksu

Drugie wydanie serii Jack z Baśni skrywa przed czytelnikiem pokaźną dawkę treści dla dorosłego czytelnika. Fani cyklu Fables będą mieli więc co czytać. Pytanie, czy ta lektura będzie dla nich satysfakcjonująca?

Album Jack z Baśni tom 2 zawiera oryginalne zeszyty od 17 do 32 numeru. Przekłada się to na 416 stron, na których obserwujemy losy Jacka Honera (Jacka Frosta), które często są dość widowiskowe, dzikie, zaskakujące, dramatyczne i zabawne.

Historia ciągle skupia się na tytułowym bohaterze i jego pogoni za sławą, fortuną i osobistymi korzyściami. Podobnie jak w poprzednim tomie, nienasycone ego Jacka i wątpliwy kompas moralny prowadzą go w szereg absurdalnych i często niebezpiecznych sytuacji. Dzięki temu treści zawarte w albumie są dosyć zróżnicowane i każdy powinien znaleźć tutaj coś interesującego dla siebie. Obok tego nie brakuje tu również całego szeregu wyrazistych postaci drugoplanowych, z których większość ma jakieś własne motywacje i konsekwentnie dąży do realizacji własnych celów. Sprawia to, że przedstawiony świat tętni życiem i naprawdę trudno jest się od niego oderwać.

Kolejny również raz mocną stroną komiksu jest oczywiście niezwykła zdolność autora mieszania tradycyjnych baśni i mitów, z budowaniem własnego niezwykłego świata, w którym to trudna tematyka dla dorosłego czytelnika miesza się z fantazją i humorem. Trzeba być jednak gotowym na to, że scenariusz w satyryczny sposób porusza pewne drażliwe wątki, co pewnej grupie odbiorców niekoniecznie będzie musiało się spodobać.

Od strony graficznej album także prezentuje się bardzo okazale. Dzięki żywym kolorom i szczegółowym ilustracjom grafika ożywia historię i jeszcze bardziej podsyca przyjemność z lektury.

Jack z Baśni tom 2 recenzja komiksu - przykładowy rysunek.
Przykładowy rysunek: Egmont Polska.

Jack z Baśni tom 2 jest więc wartą uwagi i co najważniejsze bardzo satysfakcjonującą dawką popkultury zarówno dla fanów serii Fables, jak i miłośników dobrze napisanego fantasy.


  • Scenarzysta: Bill Willingham, Lilah Sturges
  • Ilustrator: Russell Braun, Andrew Pepoy, Steve Leialoha 
  • Tłumacz: Jacek Drewnowski
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Format: 170×260 mm
  • Liczba stron: 416
  • Oprawa: miękka
  • Papier: kredowy
  • Druk: kolor
  • Data wydania: 27 wrzesień 2023

Komiks do znalezienia na CENEO oraz sklepie wydawnictwa Egmont. Po więcej dobrych komiksów zachęcam zaglądnąć na Komiksiarnia Katowice.


Jack z Baśni. Tom 2.
8/10

Ocena:

Ocena komiksu Jack z Baśni. Tom 2.Fantastyka, satyra, humor i szaleństwo podane w wyśmienitej formie kierowanej do dorosłego czytelnika.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x