Walkirie kresu dziejów tom 6 – recenzja mangi.

Walkirie kresu dziejów tom 6 recenzja mangi

Wielki turniej pomiędzy Bogami i ludźmi trwa w najlepsze. Kolejna runda przyniosła starcie legendarnego Heraklesa i mrocznego Kuby Rozpruwacza. To właśnie na tym pojedynku w całości koncentruje się manga Walkirie kresu dziejów tom 6.

Ludzkość ciągle ma szansę na ratunek i powstrzymanie planów Bogów doprowadzenia do armagedonu (końca świata). Wystarczy tylko wygrać odpowiednią ilość walk w toczącym się turnieju. Poprzednie wydarzenia (przedstawione w tomie 5) wlały w serca ludzi odrobinę nadziei. Teraz jednak ich reprezentantem jest najgorszy z możliwych przedstawicieli ludzkości. Skąpany w mroku seryjny morderca, który nie zna współczucia, a honor i uczciwa walka są dla niego tylko pustymi słowami. Herakles z kolei jest jego całkowitym przeciwieństwem, na dodatek ma on w sercu dobro ludzi. Sprawia to, że pojedynek ten nabiera głębszego znaczenia i tak naprawdę nie wiadomo komu tu kibicować.

Tempo tomu szóstego jest doskonałe, z idealną równowagą pomiędzy sekwencjami pełnymi akcji i spokojniejszymi momentami. Twórca pragnąc chwilami uspokoić napiętą atmosferę scenariusza sięga tu po retrospekcje ukazujące przeszłość obu bohaterów. Manga zagłębia się więc w ich osobiste zmagania i motywacje, którymi się kierują. Jesteśmy świadkami ich rozwoju, gdy stają przed trudnymi wyborami oraz konfrontują się z pewnymi wydarzeniami mocno zmieniającymi ich przyszłość. Treści tego typu nadają całej historii pewnej głębi, ale nadal prym wiedzie tu mocna akcja, cała reszta jest jedynie drobnym dodatkiem do widowiskowych walk.

Dużą zaletę tomiku stanowi również ponownie grafika. Każda walka jest szczegółowo opracowana choreograficznie. Kolejne rysunki doskonale oddają skalę mocy Heraklesa oraz dwulicowość jego przeciwnika. Poziom szczegółowości i kreatywności projektów postaci zapewnia więc czytelnikowi niezapomniane wrażenia.

Walkirie kresu dziejów tom 6 recenzja mangi - przykładowy rysunek

Nie pozostaje więc nic innego jak tylko zachęcić fanów serii do sięgnięcia po Walkirie kresu dziejów tom 6. Tomik jest naprawdę wciągający i co najważniejsze zapewniający gigantyczną dawkę dobrej widowiskowej rozrywki.


  • Scenarzysta: Takumi Fukui, Shinya Umemura
  • Ilustrator: Azychika
  • Tłumacz: Wojciech Gęszczak
  • Wydawnictwo: Waneko
  • Oprawa: miękka w obwolucie
  • Papier: offset
  • Druk: czarno-biały
  • Data wydania: 22 maj 2023

Manga do znalezienia na CENEO, Komiksiarnia Katowice oraz sklepie wydawnictwa Waneko.


Walkirie kresu dziejów - Record of Ragnarok tom 6.
8/10

Ocena:

Ocena mangi Walkirie kresu dziejów - Record of Ragnarok tom 6.Dawka mocnej widowiskowości, która u fanów serii wywoła szczery uśmiech zadowolenia na twarzy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x