Spy x Family tom 10 – recenzja mangi.

Spy x Family tom 10 recenzja

Obserwowanie losów rodzinki Forgerów to niekończące się pasmo mangowej przyjemności, które mimowolnie wywołuje uśmiech rozbawienia na twarzy czytelnika. Przynajmniej tak było do tej pory. Czy podobny poziom jakościowy prezentuje Spy x Family tom 10? Pora się o tym przekonać.

Zdobycie przez Anyę kolejnego Tonitrusa jest dla Loida prawdziwym szokiem. Jego wielki plan zaczyna się bowiem sypać niczym domek z kart. Dla autora mangi jego szok i chwilowa utrata przytomności to jednak doskonała okazja do zaserwowania czytelnikom porcji troszkę innej treści niż dotychczas.

Większa część tomiku to bowiem wspomnienia przeszłości Loida, która naznaczona była cierpieniem i wieloma różnymi skrajnymi emocjami. Widzimy go jako chłopca bawiącego się z kolegami, który często się uśmiecha. Chwilę później zaczyna się on zmagać z traumą wojny, która niszczy całe jego dzieciństwo i szczęście. Wydarzenia te mają również ogromny wpływ na podejmowane przez niego decyzje i to, kim jest on teraz. Historia uderza więc w tony, które do tej pory w mandze nie występowały. Zamiast typowego dla serii humoru mamy tu treści mające wymusić na czytelniku pewną głębszą refleksję.

Dopiero pod koniec komiksu tytuł wraca na swoje utarte tory szpiegowskiej rozrywki z dużą dawką humoru. Widzimy między innymi sportowe poczynania Yor i nawiązywanie przez nią nowych relacji, ochronę pewnego znanego muzyka i oczywiście dalsze szkolne losy Anyi, która jest bezkonkurencyjną gwiazdą całego cyklu.

Jeśli chodzi o warstwę graficzną mangi, to kolejny raz prezentuje się ona bardzo dobrze. Rysunkom być może daleko do perfekcji i genialności, ale i tak doskonale dopełniają one scenariusz, podkreślając jego akcyjno-humorystyczne walory.

Spy x Family tom 10 - recenzja, przykładowy rysunek.

Spy x Family tom 10 jest więc kolejnym genialnym tomem serii, który pochłania się błyskawicznie, a po zakończonej lekturze ma się przeogromną ochotę na więcej. Powinna więc to być wystarczająca rekomendacja dla wszystkich, aby sięgnęli po ten tytuł.


  • Scenarzysta: Tatsuya Endou
  • Ilustrator: Tatsuya Endou
  • Tłumacz: Amelia Lipko
  • Wydawnictwo: Waneko
  • Oprawa: miękka
  • Papier: offset
  • Druk: czarno-biały
  • Data wydania: 24 marzec 2023

Manga do znalezienia na CENEO, Komiksiarnia Katowice oraz sklepie wydawnictwa Waneko.


Spy x Family tom 10.
8.5/10

Ocena:

Ocena Spy x Family tom 10.Emocjonalny obraz przeszłości jednego z bohaterów wymieszany z kolejną dawką wyśmienitego humoru. Z mieszanki tej powstaje treść, której naprawdę trudno jest się oprzeć.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x