Rokudo’s Bad Girls – recenzja anime.

Rokudo's Bad Girls recenzja anime

Myślę, że każda osoba, która w okresie dojrzewania spotkała się z szykanowaniem i dyskryminacją ze strony rówieśników, zawsze marzyła aby te role kiedyś się odwróciły. Nie dlatego, żeby się zemścić, lecz by poczuć pewien spokój i ulgę. Świat nie jest jednak doskonały, a takie marzenia nie zawsze się spełniają. Jednakże, w świecie anime wszystko jest możliwe. Tym samym chłopak, dręczony przez delikwentów, szczególnie płci pięknej, może przypadkiem aktywować magiczny zwój, który spowoduje że… wszystkie chuliganki będą się w nim kochać! Taką historię oferuje nam Rokudo’s Bad Girls.

Tytułowego bohatera Rokudo większość osób określiłaby mianem ofermy, tchórza, może nawet nieudacznika. Wraz z dwójką swoich przyjaciół – Masaru zwanym pułkownikiem oraz Koutą zwanym menadżerem – o podobnym statusie szkolnym musi nieraz ukrywać się w męskiej toalecie. Poddawany jest różnego rodzaju szykanom i okropnościom. Zmienia się to dopiero po otworzeniu wspomnianego we wstępie zwoju, który otrzymał od dziadka. Od tej pory dziewczyny o apodyktycznych ciągotach będą do niego lgnąć. Do tego wręcz stopnia, że sytuacja ta będzie mu momentami ciążyć.

Anime przedstawia naprawdę oryginalną, a co ważniejsze, przezabawną historię. Perypetie Rokudo i jego rozrastającej się grupki przyjaciół bawią, ale momentami także uczą, a nawet wzruszają. Poruszający jest przede wszystkim charakter bohatera, jego niezłomność i determinacja, nawet gdy wydaje się w przegranej sytuacji. Często mierzy się tutaj bowiem z poważnymi przeciwnościami losu i o wiele silniejszymi od siebie przeciwnikami.

Rokudo’s Bad Girls zdecydowanie trafiło zatem w moje poczucie humoru. Im coś jest bardziej absurdalnego, wyolbrzymionego, nieprzewidywalnego, tym bardziej mnie to do siebie przyciąga. Tak właśnie jest w przypadku tego tytułu. Może nie zachwyca on wizualnie (jest co najwyżej poprawnie), ale plejada barwnych postaci, dialogi i scenariusz całego sezonu zostały świetnie rozpisane. Mamy tu mnóstwo ciekawych charakterów, a rozwój ich relacji z głównym bohaterem stanowi kwintesencję serialu.

Najbardziej w oczy rzucają nam się oczywiście wspomniane już przeze mnie chuliganki. Co ciekawe, nie każdą z nich posądzilibyście o kroczenie ścieżką występków i wywyższania się nad innymi. Choćby Osanada, która przypomina małą dziewczynkę, a jest najsilniejszym wojownikiem w szkole i liderką tamtejszego gangu. To bardzo fajny kontrast, gdyż w małym ciele kryje się nieprzejednany duch i przerażająca osoba. Na innym biegunie jest Ranna, zbudowana lepiej niż niejeden dorosły mężczyzna, niemająca sobie równych w walce, potrafi położyć na łopatki samym spojrzeniem. Ta nowa uczennica jako pierwsza ulega urokowi Rokudo i jej rodząca się relacja z bohaterem jest jednym z głównych wątków anime.

Czego możecie się spodziewać, zasiadając do oglądania tego 12-odcinkowego anime? Dużo walki, momentami rodem z produkcji o sztukach walki. Pościgi, bijatyki, słowem dużo akcji. Styl animacji może nie powala na łopatki, ale wspomniane dynamiczne pojedynki wypadają bardzo dobrze. Tutaj można zdecydowanie pochwalić studio Satelight. Wróćmy jednak do tego, co serial ma do zaoferowania. O bohaterach i bohaterkach już wam wspomniałem. Jeśli nie podoba wam się sam pomysł, że delikwentki uganiają się za tym biednym chłopakiem, który ma silny charakter, lecz słabe ciało, to myślę, że nie macie tu czego szukać.

Dla mnie Rokudo’s Bad Girls to rozrywka w najczystszej postaci. Naprawdę żałuję, że to tylko 12 epizodów, gdyż ogląda się je bardzo szybko i z ogromną przyjemnością. Prócz samej rozrywki mamy jednak również nieco poważniejsze tematy. Jest to bowiem także animacja o dojrzewaniu, stawianiu czoła swoim słabościom i pokonywaniu ich. Nie jest tutaj też tak, że każdy odcinek to oddzielna historia. Mamy bardziej rozbudowane wątki, których przebieg trudno przewidzieć, choć z ich finałem jest już zgoła inaczej. Generalnie jest to przezabawne anime, które dostarczy wam salw śmiechu i dużej porcji pozytywnych emocji.

Źródło: YT Crunchyroll Collection.


  • Odcinki: 12
  • Premiera: Wiosna 2023
  • Studio: Satelight
  • Źródło: Manga
  • Gatunek: Komedia, Romans
  • Wiek: 13+

Komiksiarnia Dobra popkultura

Rokudo's Bad Girls. Sezon 1.
7.5/10

Ocena:

Ocena anime Rokudo's Bad Girls. Sezon 1.Oryginalna historia, absurdalny humor i mnóstwo akcji składa się na bardzo rozrywkową animację.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x