Przyjacielskie rozgrywki tom 1 – recenzja mangi.

Przyjacielskie rozgrywki tom 1 recenzja mangi

Prawdziwa przyjaźń jest wspaniała i potrafi mocno podbudować człowieka. Na przyjaciela zawsze można liczyć niezależnie od sytuacji i jest on z tobą na dobre i złe. W życiu człowieka pojawiają się jednak pewne momenty, kiedy to przyjaźnie wystawiane są na naprawdę ciężkie próby. Tak właśnie jest w przypadku grupki nastolatków, których losy śledzimy w mandze Przyjacielskie rozgrywki tom 1.

Piątka nastolatków jest przekonana, że ich przyjaźń przetrwa wiecznie i zawsze będą blisko siebie. Nie spodziewają się oni tego, że będą mieli okazję mocno przetestować swoje relacje i przekonać się o tym, czy naprawdę są przyjaciółmi. Wszystko za sprawą pewnego długu i pewnej pozornie prostej gry, której konsekwencje mogą być naprawdę bardzo poważne.

Patrząc tylko na sam ogólny zarys fabuły, można odnieść wrażenie, że jest to pozycja z segmentu szkolnych dramatów. Fabuła ma jednak o wiele więcej do zaoferowania czytelnikowi i seria tak naprawdę jest intrygującym psychologicznym thrillerem.

Pierwszy tom cyklu Mikoto Yamaguchi wykorzystuje głównie do zaprezentowania złożonych charakterów postaci i kłopotów, w jakich się oni znaleźli. Ponadto już na początkowych stronach mangi wyłania się tu pewna głębsza zależność pomiędzy przyjaźnią i pieniędzmi, która będzie mocno zaprzątać umysł odbiorcy. Tytułowa Przyjacielska rozgrywka z każdą kolejną „grą” nabiera wyrazistości, a atmosfera zaczyna stawać się coraz bardziej mroczna. Każda z ukazanych w pierwszym tomie gier skupia się na pojęciu przyjaźni, mocno podważając te relacje pomiędzy piątką nastolatków.

Całość dość mocno trzyma w napięciu, głównie przez niejednoznaczną fabułę i skupienie się na postaci Yûichiego, który zaczyna mieć spore wątpliwości w stosunku do swoich przyjaciół. Pojawiają się więc kolejne niedopowiedzenia i tajemnice, które podsycają ciekawość czytelnika i zachęcając go do dalszego śledzenia serii.

Jeśli chodzi o oprawę graficzną mangi, to prezentuje się ona poprawnie. Największą uwagę przykuwają tu całkiem dobrze narysowane projekty postaci z dość wyrazistymi emocjami malującymi się na ich twarzach. Zastrzeżenia można mieć tu do teł, które niestety w większości kadrów stanowią białą ścianę.

Przyjacielskie rozgrywki tom 1 recenzja mangi - przykładowy rysunek.

Przyjacielskie rozgrywki tom 1 są więc ciekawym początkiem dość intrygującej serii, która może przerodzić się w coś naprawdę ciekawego i dobrego. Warto dać tytułowi szansę o ile lubi się psychologiczne thrillery, gdzie nie wszystko jest od samego początku jasne i przejrzyste.


  • Scenarzysta: Mikoto Yamaguchi
  • Ilustrator: Yuki Sato
  • Tłumacz: Anna Wrzesiak
  • Wydawnictwo: Waneko
  • Liczba stron: 192
  • Oprawa: miękka w obwolucie
  • Papier: offset
  • Druk: czarno-biały
  • Data wydania: 24 kwiecień 2023

Manga do znalezienia na CENEO, Komiksiarnia Katowice oraz sklepie wydawnictwa Waneko.


Przyjacielskie rozgrywki tom 1.
7.5/10

Ocena:

Ocena mangi Przyjacielskie rozgrywki tom 1.Ciekawie rozpoczynający się thriller psychologiczny, który ma potencjał do stania się czymś naprawdę bardzo dobrym.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x