Rapowanie i gotowanie – recenzja mangi Yakuza w fartuszku #5

Yakuza w fartuszku #5 - recenzja

Piąta odsłona serii Yakuza w fartuszku nadal utrzymuje swój mocno rozrywkowy ton. Jeśli tylko ktoś potrzebuje odrobiny relaksu i zapomnienia o troskach dnia codziennego, to ten tytuł jest do tego idealny.

Yakuza w fartuszku #5 - rysunek 1

Wnętrze mangi Yakuza w fartuszku #5 skrywa dziewięć krótkich, ale bardzo intensywnych rozdziałów, w których czytelnik obserwuje losy Nieśmiertelnego Tatsu. Kiedyś niebezpiecznego członka Yakuzy, dziś ułożonego pana domu. Faceta, który ma pełno różnorakich obowiązków, wypełniających mu kolejne dni życia. Czasem każdy jednak potrzebuje odrobiny wytchnienia. Nie ma ku temu lepszej okazji niż służbowy wyjazd ukochanej żony. Jest to również doskonały wstęp do wielkiej freestylowei bitwy rapowej przed sklepem mięsnym, której finał będzie dość zaskakujący. Kolejne rozdziały nie zwalniają tempa i nie zawodzą, jeśli chodzi o humor. Pokazany zostaje tu przebieg konkursu Halloweenowego, bitwa przy otwartym bufecie, małe rodzinne spotkanie, skutki upojenia alkoholowego, „groźna” choroba czy przygotowanie deseru na Walentynki.

Bezsprzecznie największą wartością serii jest jej warstwa komediowa. Jak na razie cykl pomimo swojej scenariuszowej wtórności, utrzymuje dość wysoki poziom humoru. Zarówno pokazane sytuacje czy prowadzone dialogi często mimowolnie wywołują na twarzy odbiorcy szczery i szeroki uśmiech rozbawienia. Yakuza w fartuszku #5 to również doskonała okazja dla autora do pokazania głębokiej miłości pomiędzy Tatsu i jego żoną. Wszystko to oczywiście podane jest w lekkiej i mocno zwariowanej formie. Jedyne co mogłoby ulec poprawie, to poszerzenie przez twórcę ilości bohaterów i wprowadzenie do historii nowych postaci.

Yakuza w fartuszku #5 - rysunek 2


Więcej dobrych mang i komiksów znajdziecie w księgarni Komiksiarnia.pl

Komiksiarnia Katowice

Rozrywka i humor.
8.5/10

Ocena:

Satysfakcjonująca, angażująca i rozweselająca mangowa pozycja, która godna jest polecenia każdemu. Seria jak na razie plasuje się w ścisłej czołówce mangowych komedii dostępnych na naszym rynku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x