Gotowanie i sprzątanie – recenzja mangi Yakuza w fartuszku #3

Yakuza w fartuszku #3 - recenzja mangi

Kolejna porcja „niesamowitych” przygód Nieśmiertelnego Tatsu, który nie tylko poprawi humor każdemu czytelnikowi, ale również nauczy chętnych jak być perfekcyjnym panem domu.

Yakuza w fartuszku #3 - rysunek 1

Sam początek mangi Yakuza w fartuszku #3 doskonale pokazuje, że bycie panem domu bywa równie niebezpieczne i wymagające jak członkostwo w mafii. Tatsu mierzy się tutaj z najgorszym i najbardziej niebezpiecznym przeciwnikiem, jaki może odwiedzić twój dom – karaluchem! Legenda Yakuzy jest jednak gotowa na wszelkie poświęcenia, aby pokonać przeciwnika. Po takim wstępie następuje krótki „świąteczny” epizod, kiedy to bohater wciela się w Mikołaja i „rozwesela” dzieciaki. W tomiku znalazło się również miejsce na pokazanie małego wypoczynku połączonego z relaksem, prześledzenie małej pracy dorywczej, zrobienie zakupów w sklepie pewnej „szanowanej” pani, ukazanie wielkiej „miłości” do żony, przygotowanie pysznego chleba czy wizytę byłego szefa i jego uroczego pieska.

Każdy z rozdziałów to pokaz szaleństwa i absurdu gdzie twórca w genialny sposób łączy dwa zupełnie przeciwstawne elementy. Z jednej strony zwykła „codzienność” i masa przyziemnych obowiązków z drugiej bohater, który swoim wyglądem i zachowaniem kompletnie nie pasuje do roli „gosposi”. To właśnie jednak taki kontrast sprawia, że każdy kolejny rozdział mangi pochłania się z wielką przyjemnością, a tytuł potrafi rozbawić każdego.

Zabawna i mocno angażująca historia to jedno. Na plus Yakuza w fartuszku #3 należy również zaliczyć naprawdę niezłą oprawę graficzną, która od samego początku serii trzyma ten sam wysoki poziom. Projekty postaci są naprawdę niesamowite, przez co na długo zapadną one w pamięć czytelnikowi. Jeśli zaś chodzi o rodzime wydanie, to prezentuje się ono doskonale, dodatkowo miłym bonusem jest tutaj umieszczony na okładce przepis na pyszny omlet.

Yakuza w fartuszku #3 - rysunek 2

Jeśli więc ktoś potrzebuje chwili niezobowiązującego mangowego relaksu i chce znacząco poprawić sobie humor, to z całą pewnością powinien sięgnąć zarówno po ten tom, jak i całą serię.


Mangę tą można nabyć między innymi w księgarni Komiksiarnia.pl

Nieśmiertelnego Tatsu, który żadnej domowej pracy się nie boi.
9/10

Yakuza w fartuszku #3

Kolejna zwariowana i mocno humorystyczna część serii, którą trzeba polecić każdemu, kto chce poprawić sobie znacząco humor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x