Sekrety, emocje i nowe rywalki – recenzja mangi Unbreakable Machine-Doll #4

Unbreakable Machine-Doll #4 - recenzja

Czwarty tom serii nie zwalnia tempa i ponownie wplątuje głównego bohatera w nową niebezpieczną sytuację. Tym razem powiązana jest ona z biuściastą niewiastą, która pojawiła się pod koniec poprzedniej części z zamiarem jego zabicia.

Unbreakable Machine-Doll #4 - rysunek 1

Wspomnianą hojnie obdarzoną przedstawicielką płci pięknej jest Freja. Ślicznotka która, z jakiegoś powodu wzięła na cel Raishina. Jego udział w nadchodzącej „Uczcie” na pewno przyciągnął uwagę wielu potencjalnych konkurentów. Przekonany jest więc on, że nieudolne skrytobójcze próby dziewczyny są z tym związane. Zupełnie inaczej na sytuację patrzy Yaya, która nie toleruje żadnej „konkurencji” w otoczeniu swojego ukochanego. Na scenie pojawia się również brat Frei, który jeszcze bardziej gmatwa zawiłą już sytuację i staje się poważnym rywalem bohatera. Chłopak zaciekawiony ciągiem wydarzeń postanawia więc sprawdzić, dlaczego stał się celem dziewczyny i czy kryje się za tym coś większego.

Zagłębiając się coraz mocniej w historię, idzie zauważyć, że seria z każdym kolejnym tomem, stara się uderzać w coraz to poważniejsze tony. Twórca stara się balansować pomiędzy widowiskową akcją, humorem (z elementami ecchi), licznymi tajemnicami i dramatem. W Unbreakable Machine-Doll #4 największy nacisk zostaje położony na dwa ostatnie wymienione elementy. Małe śledztwo prowadzone przez głównego bohatera odsłania niezbyt przyjemną tajemnicę przeszłości. Wszystko wskazuje na to, że prawie każda z pojawiających się w serii postaci skrywa jakieś traumatyczne sekrety, które mają mniejszy lub większy wpływ na ich zachowanie. Pod względem fabuły całość czwartego tomu, prezentuje więc dobry poziom. Historia ma swoje lepsze i gorsze momenty, ale potrafi być na swój sposób dość intrygująca (zależnie od gustu czytelnika).

Niczego złego nie można również napisać na temat oprawy graficznej mangi. Rysunki są proste, ale przyciągają uwagę i dobrze oddają dynamikę niektórych scen. Na plus Unbreakable Machine-Doll #4 należy również zaliczyć umieszczone na jego końcu dodatki, które poszerzą wiedzę odbiorcy na temat wykreowanego świata i pojawiających się w nim postaci.

Unbreakable Machine-Doll #4 - rysunek 2


Więcej dobrych mang i komiksów znajdziecie w księgarni Komiksiarnia.pl

 

Komiksiarnia Katowice

Urodziwa zabójczyni i jej sekrety.
7/10

Ocena:

Łatwa i przyjemna dawka mangowej rozrywki, która jak do tej pory trzyma swój przyzwoity poziom. Poprawnie nakreśleni bohaterowie i ich tajemnice, zachęcają odbiorcę do dalszego śledzenia historii.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x