Przyjaciele i wrogowie – recenzja mangi Unbreakable Machine-Doll #3

Unbreakable Machine-Doll #3 - recenzja

Unbreakable Machine-Doll #3 kontynuuje rozpoczęty wcześniej wątek panoszącego się po terenie Królewskiej Akademii niebezpiecznego Pożeracza Magii. Czy Raishin i jego lalka, są w stanie go powstrzymać i zapobiec kolejnym zbrodniom?

Unbreakable Machine-Doll #3 - rysunek 1

Zanim jednak czytelnik będzie miał okazję poznać rozwinięcie wspomnianego wątku, to na samym wstępie czeka na niego mała retrospekcja z przeszłości głównego bohatera. Widzimy w niej część przykrych wspomnień chłopaka, to jak poznał Yayę i jak rozpoczęła się jego nowa życiowa droga, której głównym celem jest dokonanie zemsty. Scena ta nie wyjaśnia zbyt wiele fabularnych tajemnic, ale pozwala trochę lepiej zrozumieć nastolatka i kotłujące się w nim emocje. Po takim krótkim wstępie autor kreśli dalszą część swojej intrygi. Tajemnica Pożeracza Magii być może nie jest jakoś nadmiernie zaskakująca i innowacyjna (łatwo idzie się domyślić, kto stoi za tymi zbrodniami), ale nie można odmówić jej przyjemnego rozrywkowego tonu. Autor wyraźnie stara się również mocniej rozbudować ten wątek, serwując odbiorcy pewne zwroty akcji. Każda strona i każdy nowy odkryty ślad prowadzi więc zarówno bohaterów, jak i samego czytelnika do wielkiego finału.

Fabularnie tomik stanowi więc kolejną prostą, łatwą w odbiorze i na swój sposób przyjemną dawkę shonenowej rozrywki. W przeciwieństwie do poprzedniej części, tym razem twórca nie zapomniał o widowiskowej stronie swojego dzieła. Końcówka tomiku to solidna dawka widowiskowej walki, w której to zarówno Raishin, jak i Yaya mogą pokazać swoją moc. Trzecia odsłona serii spycha również na dalszy plan dotychczasowy „humor”, ustępując miejsca różnorakim emocjom towarzyszącym bohaterom (głównie powiązanych z ich przeszłością). Manga nie staje się przez to nagle nadmiernie „poważna”, ale pokazuje swoje trochę inne oblicze. Na pewno nie jest to pozycja wybitna. Głównie skupia się ona na powielaniu wielu sprawdzonych schematów, które jednak pomimo swojej wtórności nadal są przyjemne w odbiorze. Oczywiście pod warunkiem, że ktoś lubi taki gatunek i jest w stanie przymknąć oko na pewne scenariuszowe absurdy.

Unbreakable Machine-Doll #3 - rysunek 2


Więcej dobrych mang i komiksów znajdziecie w księgarni Komiksiarnia.pl

Komiksiarnia Katowice

Emocje i akcja.
7/10

Ocena:

Seria Unbreakable Machine-Doll jak na razie stawia na sprawdzone rozwiązania i dostarcza czytelnikowi łatwej, widowiskowej i momentami mocno humorystycznej rozrywki.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Magda

Kurcze nie słyszałam o tej mandze jeszcze, a wydaje się być naprawdę bardzo intrygująca! Koniecznie dopisuję ją do swojej listy 😀
Pozdrawiam serdecznie!

2
0
Would love your thoughts, please comment.x