Koniec historii – recenzja mangi Sprzedałem Swoje Życie za 10 000 Jenów Rocznie Tom 3

Sprzedałem Swoje Życie za 10 000 Jenów Rocznie Tom 3 - recenzja mangi

Sprzedałem Swoje Życie za 10 000 Jenów Rocznie Tom 3 to ostatnia odsłona krótkiej mangowej mini serii, która powstała na kanwie light novelki. Finał tej opowieści jest doskonałym zwieńczeniem emocjonalnej historii, która zdecydowanie powinna zaciekawić miłośników mangowych dramatów z nutką romansu.

Ostatnie chwile życia, ostatnie chwile radości.

Głównemu bohaterowie pozostały już dosłownie ostatnie chwile swojego „sprzedanego” życia. Nie są to jednak momenty przepełnione smutkiem czy rozpaczą nad zbliżającą się śmiercią. Wręcz przeciwnie cieszy się on z towarzystwa „obserwatorki”, która staje się dla niego naprawdę kimś ważnym. Skupiony do tej pory głównie na własnej monotonnej egzystencji, teraz postanawia zrobić wszystko, aby pomóc dziewczynie, w spłacie jej długu.

Sprzedałem Swoje Życie za 10 000 Jenów Rocznie Tom 3 - plansza 1

Smutek, radość, miłość, przeznaczenie, poświęcenie.

Od samego początku historia dość mocno zaskakiwała czytelnika niektórymi swoimi pomysłami, a cała narracja pokazywała dużą dozę kreatywności. Główny bohater, który z początku był przepełniony własną goryczą i beznadziejnością, bardzo mocno na przestrzeni trzech tomów ewoluował. Jego życie, które początkowo było prawie nic nie warte, nagle stało się niebywale cenne. Autorka w naprawdę niezłym stylu łączy więc tutaj masę negatywnych i pozytywnych emocji. Czytelnik, pochłaniając kolejne rozdziały widzi jak zmienia się zarówno bohater, jak i jego otoczenie, które zaczyna akceptować pewną „odmienność”.

Ostatni tomik serii skupia się na uczuciach i emocjach związanych z dwójką głównych bohaterów. Całość prowadzi do zakończenia, które trudno może nazwać szczęśliwym (wszystko zależy od punktu widzenia), na pewno jednak jest ono na tyle intrygujące, że mocno wpłynie na czytelnika. Autorka w końcówce dzieła wręcz wymusza na odbiorcy głębsze zastanowienie się nad złożonością życia i odkryciem swojego własnego poczucia celu i znaczeniem miłości. Najlepszym chyba możliwym podsumowaniem całej historii jest końcowe stwierdzenie bohatera, że kilka dni spędzonych z bliską sercu osobą jest więcej warte niż całe dotychczasowe życie.

Sprzedałem Swoje Życie za 10 000 Jenów Rocznie Tom 3 - plansza 1

Podsumowanie.

Sprzedałem Swoje Życie za 10 000 Jenów Rocznie Tom 3 to finał mangowej opowieści, która mocno wpływa na samego czytelnika i na długo pozostaje w jego pamięci. Jeśli więc ktoś tylko chce oddać się pewnej dawce popkulturowej melancholii, to zdecydowanie powinien sięgnąć po ten tytuł.


Zarówno ten tytuł, jak i inne mangi można znaleźć w sklepie Komiksiarnia.pl

Komiksiarnia Katowice

OCENA:
8/10

Sprzedałem Swoje Życie za 10 000 Jenów Rocznie Tom 3.

Emocjonalna mangowa podróż po złożoności życia z nutką niesamowitej treści, która dąży do oczyszczającego końca (zarówno dla bohaterów, jak i samego czytelnika).

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x