Wielki finał – recenzja mangi Pluto #8

Pluto #8 - recenzja mangi

Czy zabójca zostanie powstrzymany? Czy szalony naukowiec dokona swojej zemsty? Czy świat stanie na krawędzi zagłady? Odpowiedzi na te pytania czytelnik znajdzie w mandze Pluto #8, będącej ostatnią częścią wybitnej serii.

Mając do czynienia z ostatnim tomem cyklu, nie można w recenzji zbyt mocno zagłębiać się w szczegóły fabularne, aby nikomu nie psuć niespodzianki. Wystarczy nadmienić, że Atom obudził się ze swojego snu i stał się on ostatnią „nadzieją” ludzkości. Do samego końca nie będzie jednak wiadomo czy uda mu się powstrzymać potężnego przeciwnika, a tym samym uchronić świat od przykrego końca. Będzie on toczył walkę nie tylko z materialnym wrogiem, ale również swoją wewnętrzną „nienawiścią”, która może pogrążyć jego umysł w ciemności. Jedno jest pewne, finał historii da czytelnikowi odpowiedzi na wszystkie nurtujące go pytania i zamknie wszelkie wszystkie najważniejsze wątki.

Pluto #8 - rysunek 1

Część ósmą można określić mianem świetnego zakończenia świetnej serii, która pod wierzchnią warstwą sci-fi skrywała swoją nietuzinkową głębię. Urasawa w typowy dla siebie sposób podaje bowiem tutaj czytelnikowi pewną wciągającą historię, w której każdy będzie mógł doszukać się pewnych innych ukrytych znaczeń. Złożoność interpretacji treści staje się więc wielkim atutem mangi, która na stałe zagościła już w panteonie najlepszych komiksów. Pluto #8 to również satysfakcjonujące zakończenie wielu wątku (które jednocześnie nadal mają dość otwartą strukturę). Jest to również doskonała okazja dla autora, aby skumulować tutaj masę różnorakich emocji (przewijających się w poprzednich tomach). Dawka mocnej akcji jest tu tylko pretekstem, aby wymusić zarówno na bohaterach, jak i samym czytelniku refleksję nad pewnymi złożonymi problemami. Całość fabuły podana jest tu w takiej formie, że spodoba się ona zarówno miłośnikom klarownych zakończeń, jak i tym którzy uwielbiają analizować każdy najdrobniejszy detal komiksu i szukać w nich większego przesłania.

Pluto #8 - rysunek 2


Tytuł ten można nabyć między innymi w księgarni Komiksiarnia.pl

Komiksiarnia Katowice

Ostatnia walka.
10/10

Ocena:

Zwieńczenie „mangowego” arcydzieła, które porywa czytelnika w intrygujący i złożony świat przyszłości, w którym technologia i emocje stają się jednością. Pozycja, która powinna znaleźć się na półce każdego miłośnika dobrych komiksów.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x