Demony, humor i ciężka codzienna praca – recenzja mangi Niepokonana Jahy #2

Niepokonana Jahy Tom 2 recenzja

Tytułowa Jahy to numer dwa w Świecie Demonów. Niegdyś potężna, niepokonana, wzbudzająca strach i ogólny szacunek demonica. W wyniku pewnych wydarzeń wszystko to jednak legło w gruzach. Teraz bohaterce nie pozostaje nic innego jak tylko ciężko pracować, aby odbudować swój dawny świat.

Niepokonana Jahy #2 podobnie jak pierwsza odsłona serii składa się z kilku historii, których częścią wspólną jest wspomniany plan odbudowy Świata Demonów. Ze względu na epizodyczny charakter poszczególnych rozdziałów, na temat fabuły nie można niczego napisać. Wszystko bowiem będzie niepotrzebnym „spojlerem” mogącym zepsuć niespodziankę potencjalnemu czytelnikowi. Jeśli jednak komuś spodobał się tomik pierwszy, to z recenzowanej mangi powinien być on zachwycony.

Kolejne strony komiksu wypełnia bowiem gigantyczna dawka świetnego humoru, której dopełnieniem jest zwariowana i momentami widowiskowa akcja. Prym wiedzie tutaj oczywiście tytułowa Jahy, której „plany” nie zawsze (zasadniczo to nigdy) nie idą tak, jak było to zakładane. Obok niej swoje przysłowiowe pięć minut mają również inni bardzo wyraziści bohaterowie z bardzo dobrze zaznaczonymi różnorodnymi charakterami. W części tej pojawiają się również nowe postacie, które niekoniecznie niesforną demonicę mogą zaliczyć do grona swoich przyjaciół. Całość kończy się mocnym cliffhangerem, który ma trzymać czytelnika w napięciu do momentu, aż ten nie zdecyduje się sięgnąć po kolejną odsłonę.

Komediowa fabuła perfekcyjnie współgra tutaj z przyjemną dla oka oprawą graficzną. Rysunki może nie są jakoś porywająco szczegółowe, ale potrafią podbić klimat wybranych scen. Zdecydowanie największą uwagę czytelnika ponownie zwraca projekt głównej bohaterki w wersji „chibi”, która wygląda niezwykle uroczo.

Czy warto więc sięgnąć po Niepokonana Jahy #2? Jeśli lubi się lekki zwariowany humor z małymi elementami ecchi to zdecydowanie tak. Zarówno ta część, jak i cała seria powinna zapewnić takiemu czytelnikowi prostą, ale bardzo przyjemną dawkę mangowej rozrywki.

Niepokonana Jahy Tom 2 rysunek


Więcej dobrych mang i komiksów znajdziecie w księgarni Komiksiarnia.pl

OCENA:
8/10

Podsumowanie.

Lekka, łatwa i przyjemna w odbiorze mangowa komedia, która powinna poprawić humor każdemu czytelnikowi.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x