Demony i ludzie – recenzja mangi Niepokonana Jahy #1

Niepokonana Jahy #1 - recenzja

Spragnieni solidnej dawki komediowej treści i historii, która ma poprawić wam humor? Jeśli tak to warto zainteresować się mangą Niepokonana Jahy #1, która pojawiła się na naszym rynku nakładem wydawnictwa Dango.

Tytułowa Jahy to istota budząca strach, podziw i szacunek. Numer dwa w świecie demonów, który doskonale wie jak wykorzystywać swoją pozycję dla własnej przyjemności. To wszystko jednak już przeszłość, która została zaburzona przez pewną magiczną dziewczynkę. Teraz Jahy pozbawiona mocy i swojej prawdziwej formy, musi borykać się z wieloma problemami w świecie ludzi. Nie ma ona jednak zamiaru tak łatwo się poddać. Jest ona gotowa na wszystko, aby tylko odbudować świat demonów i ponownie stać się kimś ważnym. W tym celu musi odzyskać swoją moc, a do tego potrzebne jest zebranie zaginionych kryształów many. Nie jest to jednak takie proste, kiedy ma się pusty brzuch, trzeba ciężko pracować na wypłatę i użerać się z właścicielką domu o zapłacenie czynszu.

Niepokonana Jahy #1 - rysunek 1

Jak na samym wstępie zostało to już wspomniane, tytuł zalicza się do grona łatwych, prostych i przyjemnych w odbiorze komedii z elementami nadprzyrodzonymi. Fabuła zaprezentowana w pierwszym tomie serii nie jest jakoś nadmiernie porywająca. Schemat demona przeniesionego do świata ludzi i zmuszonego do „zwyczajnego” życia był już wielokrotnie wykorzystany na wszystkie możliwe sposoby. Pomysł ten nadal ma jednak w sobie spory potencjał rozrywkowy, o czym idzie przekonać się czytając kolejne strony mangi.

Największą wartością dodaną tytułu są świetnie zaprezentowani bohaterowie. Począwszy od Jahy, która w swojej „chibi” formie wygląda uroczo, zachowując jednak trudną i władczą naturę. Przez jej byłą służącą, która doskonale odnalazła się w nowej sytuacji, niezdarną szefową kawiarni, w której Jahy pracuje czy „zrzędliwą” właścicielkę domu, w którym mieszka. Każdy z bohaterów jest bardzo wyrazisty i pełni swoją ważną rolę w historii. Niczego złego nie można również napisać na temat warstwy humorystycznej. Głównie opiera się ona na dobrze napisanych dialogach, czy slapstickowych scenach. Potrafią być one mocno absurdalne, ale też mimowolnie wywoływać na twarzy czytelnika szczery uśmiech rozbawienia.

Nieźle prezentuje się również oprawa graficzna mangi. Rysunki są proste, ale potrafią być jednocześnie bardzo urokliwe. Głównie jest to zasługa wspomnianego „nowego” oblicza bohaterki, która kompletnie nie przypomina swojej demonicznej formy. Pewne zastrzeżenia można mieć jedynie to mało urozmaiconych teł (lub ich braku), ale to już przypadłość wielu tytułów.

Niepokonana Jahy #1 jest więc tytułem, po który powinno się sięgnąć, jeśli pragnie się prostej mangowej historii, której głównym zadaniem jest rozbawienie czytelnika i pozwolenie mu zapomnieć o troskach dnia codziennego.

Niepokonana Jahy #1 - rysunek 2


Dobre mangi i komiksy można znaleźć w księgarni Komiksiarnia.pl

Komiksiarnia Katowice

Urocza demonica i jej problemy.
7.5/10

Ocena:

Prosta, łatwa i przyjemna dawka mangowej komedii, która wywołuje na twarzy czytelnika szeroki uśmiech rozbawienia i zapewnia mu chwilę beztroskiej rozrywki. Świetny początek przyjemnej serii, która może przerodzić się w coś naprawdę dobrego.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Jahy #2 podobnie jak pierwsza odsłona serii składa się z kilku historii, których częścią wspólną jest wspomniany plan odbudowy […]

0
Would love your thoughts, please comment.x