Zwierzęce instynkty i dramaty – recenzja mangi Beastars #2

Beastars #2 - recenzja

Beastars #2 odkrywa przed czytelnikiem złożony świat Akademii Cherryton, gdzie mięsożercy i roślinożercy muszą ze sobą jakoś koegzystować. W tym zwierzęcym tyglu kotłują się różnorakie instynkty i emocje, które tylko czekają na uwolnienie.

Beastars #2 - rysunek 1

Tom drugi serii dzieli się na dwie główne historie. W pierwszej z nich Legoshi staje się członkiem Klubu Ogrodniczego i zaczyna pomagać króliczce Haru. Tej, która została przez niego zaatakowana w tomie pierwszym. Nie pamięta ona jednak tego incydentu i reaguje na szarego wilka bardzo przyjacielsko. Cała sytuacja pomiędzy nimi nabiera dużego skomplikowania. Legoshi z trudem zaczyna opanowywać swój instynkt drapieżnika. Wraz z nim budzą się inne emocje, do których będzie musiał się on przyzwyczaić i lepiej je zrozumieć. W dalszej części autor powraca do wątku toczącego się wokół Klubu Dramatycznego i jego gwiazdy Louisa mającego wielki kompleks siły. Brzydzi się on wszelkimi przejawami słabości i nie może zrozumieć, dlaczego Legoshi tłumi w sobie swoją drapieżną stronę. Swoje pięć minut będzie miał tutaj również nowy bohater (tygrys bengalski Bill), który w przeciwieństwie do „szarego wilka” nie ma zamiaru pozostawać w cieniu i chce wykorzystać sytuację do zaprezentowania swojej potęgi i siły. Wszystko to prowadzi do poważnego konfliktu pomiędzy dwójką mięsożerców, która może przerodzić się w coś naprawdę poważnego.

Paru Itagaki kontynuuje więc tutaj budowę stworzonego przez siebie świata, w którym ogromną rolę odgrywają różnorakie emocje. Obok nich nie zabrakło kilku zaskakujących zwrotów akcji i sporej dawki dramatyzmu. Autor wyraźniej zagłębia się również w życie wewnętrzne swoich bohaterów, uzewnętrzniając ich sekrety, pragnienia, potrzeby i czysto zwierzęce instynkty. Pod względem treści tomik jest więc dość angażujący. Jedyne, do czego można mieć tutaj małe zastrzeżenie, to brak dalszego rozwinięcia wątku morderstwa z początku serii. Pozostaje mieć nadzieje, że twórca nie postanowił całkowicie porzucić tego tematu i w kolejnych częściach zostanie on mocniej rozwinięty.

Beastars #2 utrzymuje więc wysoką jakość początku serii i tylko utwierdza czytelnika w przekonaniu, że ma on do czynienia z naprawdę wyśmienitym, zaskakującym, głębokim i wartym sprawdzenia tytułem.

Beastars #2 - rysunek 2


Więcej dobrych mang i komiksów znajdziecie w księgarni Komiksiarnia.pl

Komiksiarnia Katowice

Żądza krwi i miłości.
9.5/10

Ocena:

Świetna antropomorficzna historia, w której nie brakuje akcji, tajemnic i różnorakich mocno ludzkich emocji. Jak na razie tytuł zachwyca i mocno zachęca czytelnika do sprawdzania kolejnych tomów.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x