Polowanie czas zacząć – recenzja mangi Łowcy Smoków #1

Łowcy Smoków Tom 1 - recenzja

Łowcy Smoków #1 to manga, której tytuł dość dobitnie wskazuje tematykę dzieła. Jeśli więc ktoś lubi świat fantasy połączony z elementami steampunku, gdzie z potężnymi bestiami zmaga się grupa dzielnych ludzi, to zdecydowanie powinien mieć ten komiks na uwadze.

Pierwszy tom serii nie bawi się w przydługawe wprowadzenia. Od razu rzuceni jesteśmy na głęboką wodę fabuły i widzimy trwające polowanie na smoka. Kilka dynamicznych plansz wystarczy, aby zachwycić i zaintrygować czytelnika. Po takim wstępie autor umiejętnie zwalnia tempo i zaczyna przedstawiać trochę więcej szczegółów wykreowanego świata. Krainy, w której mityczne bestie przemierzają przestworza, a tytułowi łowcy parają się zdobywaniem ich pysznego mięsa. Do tego grona zalicza się załoga jednostki Quin Zaza. Każdy z łowców to ciekawa osobowość, która ma własne powody podjęcia się tej ciężkiej i niebezpiecznej pracy. W pierwszym tomie nie ma jednak co liczyć na nadmiernie mocne rozbudowanie głębi tych postaci. Autor ledwie ich tutaj zarysowuje, zachęcając odbiorcę do sięgnięcia po kolejne części.

Łowcy Smoków Tom 1 - rysunek 1

Trochę więcej uwagi poświęca on dwójce bohaterów. Jednym z nich jest Mika, doświadczony załogant, który uwielbia smocze mięso. Jego przeciwieństwem jest młoda niezwykle żywiołowa i dopiero rozpoczynająca swoją pracę Takita, którą dosłownie wszystko fascynuje. Ta dwójka na łamach tomiku pojawia się zdecydowanie najczęściej, stając się gwiazdami (obok smoków) zawartych tutaj historii. Fabularnie tytuł podzielony jest bowiem na kilka rozdziałów, które skupiają się na smoczych łowach, które kończy przygotowanie jakiegoś smakowitego posiłku (wraz z podaniem fantazyjnej receptury w ramach dodatku). Scenariusz nie zachwyca więc jakąś nadmierną „złożonością” (przynajmniej na razie), ale ma potencjał do zapewnienia czytelnikowi sporej dawki przyjemnej rozrywki.

Tym, co na pewno powinno zafascynować dosłownie każdego odbiorcę, jest wyśmienita oprawa graficzna. Twórca wykorzystuje swój ciekawy styl do kreślenia naprawdę pięknie wyglądających kadrów. Dba on przy tym o każdy nawet najdrobniejszy detal swoich prac. Perfekcyjnie wyglądają zróżnicowane projekty postaci, oszałamia wykreowany ekosystem z rysunkami smoków, kończąc na połączeniu elementów fantastyki i stempunku. Kiedy dana scena tego wymaga, potrafi on dobrze oddać dynamikę polowania, kiedy indziej pozwalając rysunkom epatować bardziej spokojnymi emocjami.

Łowcy Smoków #1 to manga, którą czyta się z niekłamaną przyjemnością, zapewniając sobie dawkę solidnej rozrywki. Jednocześnie tytuł na tyle mocno fascynuje, że spora część odbiorców będzie chciała sprawdzić kolejne odsłony serii.

Łowcy Smoków Tom 1 - rysunek 2


Więcej dobrych mang i komiksów znajdziecie w księgarni Komiksiarnia.pl

OCENA:
7.5/10

Podsumowanie.

Przepięknie zaprezentowany początek intrygującej mangi, w której widowiskowa przygoda miesza się z ciekawie wykreowanym światem.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Pierwszy tom serii składał się głównie z kilku różnych historii, ukazujących wycinki z życia tytułowych łowców. W mandze Łowcy Smoków #2 autor zmienia swoje podejście do scenariusza i tym razem serwuje jedną dłuższą bardziej spójną opowieść. Na kolejnych stronach mamy okazję zanurzyć się w świecie niezwykłych myśliwych i poznać niektórych z nich troszkę lepiej. Taku Kuwabara w następujących po sobie scenach stara się zaprezentować odmienne charaktery poszczególnych postaci i odsłonić przed czytelnikiem powody, dla których zostali oni łowcami. Nie jest to jednak nadmiernie rozbudowany element historii, staje się jednak ciekawym dodatkiem urozmaicającym akcję. […]

0
Would love your thoughts, please comment.x