Górska dawka relaksu – recenzja mangi Beztroski Kemping #11

Beztroski Kemping #11 - recenzja mangi

W życiu każdego miłośnika dobrej popkultury przychodzi moment, kiedy potrzebuje on chwili niezobowiązującego relaksu i wyciszenia. W takich momentach doskonale sprawdzają się tytuły nazywane „czasoumilaczami”. Jednym z nich jest seria Beztroski Kemping, która pomimo prostej formy potrafi być niebywale angażująca i zachwycająca.

Beztroski Kemping #11 jak łatwo można się domyślić po samym tytule, ponownie skupia się na czerpaniu przyjemności z obserwowania biwakowych przygód młodych bohaterek. Tym razem trójka dziewczyn wybiera się do górskiej prefektury Shizuoka. Miejsca słynącego z gorących źródeł, niesamowitych widoków i „przerażających” mostów.

Beztroski Kemping #11 - rysunek 1

Rin na swoim wiernym skuterze, Ayano na potężnym motocyklu i Nadeshiko korzystająca z transportu kolejowego. Każda z nich (razem z czytelnikiem), zanim dotrze na miejsce biwaku, będzie miała okazję zakosztować uroków tego zakątka Japonii. Urocza i wiecznie głodna Nadeshiko, jak zawsze nie tylko ekscytuje się wyprawą, ale również nie może się oprzeć pokusie spróbowania lokalnych pyszności. W tym samym czasie duet motocyklowy (Rin,Ayano) przeżywa swoje momenty radości i strachu. Kiedy całe trio spotyka się na umówionym miejscu, rozpoczyna się najważniejsza część mangi, czyli beztroski kemping w otoczeniu piękna przyrody i cudownych zapachów gotowanego dania.

Nie zmienia się więc ogólny zarys historii przedstawianej w kolejnych tomach serii. Taka tematyka dla wielu potencjalnych czytelników może wydawać się prosta i nudna. Jest to jednak bardzo mylne wrażenie, które ustępuje po przeczytaniu kilku stron mangi. Z tytułu bowiem dosłownie wylewa się sielankowa atmosfera, która jest mocno urokliwa. Ponadto pojawiające się tutaj młode bohaterki robią to co lubią i widać to w ich nastroju. Ich pozytywne nastawienie udziela się czytelnikowi, który poddaje się potężnej fali komiksowego relaksu.

Beztroski Kemping #11 jest więc kolejnym świetnym tytułem, rewelacyjnej serii. Manga (jak cały cykl) polecana jest każdemu, kto chce oddać się chwili relaksu i pragnie się dobrze odstresować.

Beztroski Kemping #11 - rysunek 2


Tytuł ten można nabyć między innymi w księgarni Komiksiarnia.pl

Komiksiarnia Katowice

Mangowy relaks na łonie przyrody.
8.5/10

Ocena:

Solidna dawka prostej, ale bardzo intensywnej mangowej rozrywki, która poprawi humor każdemu czytelnikowi i pozwoli mu zapomnieć o troskach dnia codziennego. Zachwycający „czasoumilacz”, na który naprawdę warto zwrócić uwagę.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x